لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

انتشار نماهنگ «پایان نزدیکه»؛ آمانج آزرمی: می‌خواهم «در مبارزه با جمهوری اسلامی» سهمی داشته باشم


 آمانج آزرمی
آمانج آزرمی

آمانج آزرمی، خواننده، آهنگساز، ‌و ترانه‌سرای ساکن آلمان، تک‌آهنگ جدیدی را با عنوان «پایان نزدیکه» منتشر کرد.

این قطعه نیز مانند اکثر آثار گذشته این هنرمند، مضمونی سیاسی و اجتماعی دارد و در چهارچوب موسیقی اعتراضی قرار می‌گیرد.

آمانج آزرمی علاوه بر اجرا، آهنگسازی و ترانه‌سرایی این قطعه را نیز بر عهده داشته و با کمک دوستانش موزیک ویدئوی آن را تولید کرده که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب قابل‌توجهی داشته است.


آمانج آزرمی به صدای آمریکا می‌گوید که کلمات و واژه‌های این ترانه مدت‌ها ذهنش را مشغول کرده بود، و وقت و انرژی زیادی صرف تولید این آهنگ شد.

او‌ در ادامه می‌افزاید که «عنوان این اثر بیانگر موضوع آن است، و شنیدن این قطعه هیچ شک و تردیدی درباره پیام آن باقی نمی‌گذارد.»

آمانج آزرمی با اشاره به این که به عنوان یک هنرمند تلاش کرده است تا سهمی در مبارزه علیه جمهوری اسلامی داشته باشد، تأکید می‌کند که از این طریق به «کشتار، قتل‌عام، اعدام، زندان، نابرابری‌های جنسیتی، و تمامی رفتارهای غیرانسانی این حکومت» اعتراض می‌کند.

آزرمی به شخصه متعقد است که کار مهمی انجام نداده و به عنوان یک‌ هنرمند ایرانی تنها به وظیفه خود عمل کرده‌ است، چرا که به گفته او «هر میزان از بدی‌ها، تاریکی‌ها، ظلم، و جنایت» جمهوری اسلامی گفته شود، باز هم کافی نیست.

این هنرمند با اشاره به این که این موزیک ویدئو را با امکانات محدود و با کمک دوستانش ساخته است، گفت که انتظار دارد مخاطبانش با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی، از هنرمندان مستقلی مانند او حمایت کنند.

او با تأکید بر این که «در روزهایی هستیم که به فاجعه بزرگی برای ایران منجر شد» می‌گوید که «با گذشت ۴۳ سال مردم هنوز تاوان پس می‌دهند.» آزرمی اظهار امیدواری می‌کند که ایرانیان به‌زودی «از رنج‌ و ظلم خلاصی یابند» و شاهد برآمدن حکومتی برآمده از خواست‌ها و آرزوهایشان باشند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG