لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۲

جمال ادواردز از پیشگامان موسیقی مدرن بریتانیا در ۳۱ سالگی درگذشت


جمال ادواردز
جمال ادواردز

جمال ادواردز، از چهره‌های مهم و تأثیرگذار صنعت موسیقی بریتانیا، درگذشت. او هنگام مرگ ۳۱ سال داشت.

جمال ادواردز به دلیل ایجاد پلتفرم موسیقی «اس‌بی‌‌تی‌وی» باعث محبوبیت تعدادی از خوانندگان بزرگ کنونی شد ‌و یکی از پیشگامان موسیقی مدرن بریتانیا به شمار می‌آمد.

مرگ ادواردز، یکشنبه توسط بی‌بی‌سی و پس از تأیید خبر از سوی شرکت هنری جمال ادواردز اعلام شد، ولی جزئیات دیگری درباره علت مرگ در دست نیست.

این هنرمند جوان که در مراسم اهدای جوایز موسیقی بریتانیا در هشتم فوریه نیز شرکت داشت، شنبه شب در یک کلوب شبانه در لندن به عنوان دی‌جی برنامه اجرا کرده بود.

جمال ادواردز، در ۱۹۹۰ در لوتون به دنیا آمد ولی در اکنون، در غرب لندن بزرگ شد.

او «اس‌بی‌‌تی‌وی» را ابتدا در سال ۲۰۰۶ بعنوان یک کانال در شبکه اجتماعی یوتیوب راه‌اندازی کرد تا پلتفرمی برای پخش آثار هنرمندان جوان باشد.

محبوبیت این کانال باعث شد تا شرکت‌های بزرگ صفحه‌پرکنی با جمال ادواردز همکاری کنند و او به تدریج به چهره مهمی در عرصه موسیقی جوان‌پسند تبدیل شد.

اس‌بی‌‌تی‌وی، در زمینه کشف استعدادهای ناب و هنرمندان نوظهور بسیار فعال بود و آثار اولیه ستاره‌های بزرگی چون اد شیران، دیو، جسی جی، ریتا اورا، باگزی مالون، ‌کرپت و کونان، و استورمزی را منتشر کرد.

از هنگام ایجاد اس‌بی‌‌تی‌وی، تعداد مشترکین این پلتفرم در یوتیوب به ۱.۲۲ میلیون افزایش یافته است و بیش از یک میلیارد بازدید ویدئو داشته است.

جمال ادوادرز در برنامه‌های خیریه هم مشارکت فعالی داشت ‌و از موفقیت اس‌بی‌‌تی‌وی برای حمایت از برنامه‌های سلامت روان بهره گرفت. او در سال ۲۰۲۱، پروژه‌ای را با هدف نوسازی مراکز جوانان در مناطق مختلف لندن آغاز کرد.

جمال ادوادرزهمچنین بعنوان سفیر با «پرینس تراست»، سازمان خیریه‌ای که توسط شاهزاده چارلز اداره می‌شود، همکاری داشت و به کارآفرینان جوان کمک می‌کرد تا شرکت‌های نوپای خود را گسترش دهند.

او چهره‌ای فراتر از موسیقی بود و در زمینه‌های نویسندگی، کارگردانی، و طراحی نیز تجربیاتی داشت.

مرگ جمال ادواردز بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت و بسیاری از هنرمندان، شخصیت‌های برجسته، و طرفدارانش در شبکه‌های اجتماعی از درگذشت او ابراز تأسف کردند.

XS
SM
MD
LG