لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۱

گروه راک «ساماوایو» با انتشار تک‌آهنگ «آسمان افغانستان» از طالبان انتقاد کرد


 گروه راک «ساماوایو»
گروه راک «ساماوایو»

گروه موسیقی راک «ساماوایو» تک آهنگ جدیدی را در حمایت از مردم افغانستان منتشر کرده است. این اثر «آسمان افغانستان» نام دارد و یکی از آهنگ‌های آلبوم جدید ساماوایو است که در ماه مارس آینده منتشر می‌شود.

آسمان افغانستان، به زبان انگلیسی اجرا شده است ولی در موزیک ویدئوی این آهنگ در شبکه‌های اجتماعی، ترانه به ۱۹ زبان مختلف از جمله فارسی، پشتو، عربی، و عبری زیرنویس شده است.

بهرنگ علوی خواننده، نوازنده، و لیدر ایرانی گروه در گفت‌وگو با بهنود مکری از صدای آمریکا درباره این اثر توضیح داد.

بهرنگ علوی با اشاره به اینکه در گذشته مدتی در افغانستان زندگی کرده است، می‌گوید که رویدادهایی که در ماه‌های اخیر در این کشور رخ داده، بسیار دردناک و غم‌انگیز است.

او در ادامه با ابراز تأسف از اینکه چنین حوادث تلخی پس از گذشت سالها بار دیگر در افغانستان تکرار می‌شود، از عدم حمایت کافی کشورهای جهان از مردم این کشور انتقاد کرد.

بهرنگ علوی در ادامه می‌افزاید که ساماوایو دراصل یک گروه «هوی راک» انگلیسی‌ زبان است، ولی در سال‌های گذشته آهنگ‌هایی را نیز به فارسی منتشر کرده که با استقبال زیادی مواجه شده است.

او با تأکید بر اینکه ساماوایو توجه خاصی به موضوعات سیاسی و اجتماعی دارد، آسمان افغانستان را یکی از آثار تاثیرگذاری توصیف می‌کند که این گروه در این چهارچوب منتشر کرده‌ است.

گروه راک «ساماوایو»
گروه راک «ساماوایو»

بهرنگ علوی با اشاره به اینکه امیدوار است که این تک آهنگ باعث شود تا مشکلات افغانستان در دوران حکومت طالبان بیشتر مورد توجه قرار گیرد، از جامعه جامعه جهانی خواست تا مردم این کشور را فراموش نکنند.

به گفته بهرنگ علوی، آلبوم جدید ساماوایو با عنوان «پایان» که بیست و پنجم مارس منتشر می‌شود، دو آهنگ فارسی نیز دارد، و تجربه موسیقایی متفاوتی در کارنامه حرفه‌ای این گروه راک به شمار می‌رود.

XS
SM
MD
LG