لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۶

عملیات اف‌بی‌آی برای تجسس خانه مدیر پیشین انتخاباتی دونالد ترامپ


پل مانافورت مدیر پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۸ نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا - آرشیو

رسانه‌های آمریکا روز چهارشنبه از عملیات تجسسی پلیس فدرال ایالات متحده، اف بی آی، برای بازرسی محل سکونت پل مانافورت رئیس پیشین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در طول مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و ضبط کامپیوتر و مدارک موجود در آن خبر دادند.

این رسانه‌ها به نقل از فردی که در جریان یورش ماموران امنیتی که «اخیرا» انجام شده قرار گرفته است، اما هویت او را فاش نکرده‌اند، نوشتند عملیات در راستای تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه تحقیقات در باره نقش روسیه در دخالت در انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ صورت گرفته است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، مقام‌های آمریکایی نگفته‌اند حکم بازرسی برای کدامیک از خانه‌های پل مانافورت صادر شده است و دقیقا در چه تاریخی انجام شده است. وی خانه‌های متعددی در ایالت‌های ویرجینیا، فلوریدا، نیویورک، و همپتونز دارد.

اما روزنامه واشنگتن پست از قول منابع ناشناس خود نوشته است، خانه آقای مانافورت در آلکساندریای ویرجینیا در صبح روز ۲۶ ژوئیه (چهارم مرداد ماه) مورد بازرسی اف بی آی قرار گرفته و ماموران اسناد، مدارک و برخی وسایل دیگر را از خانه ضبط کرده‌اند.

سخنگوی رابرت مولر انجام عملیات اف بی آی را تایید کرده، اما از ذکر تاریخ عملیات خودداری کرده است.

مولر در راستای تحقیقات مربتط با دخالت مسکو در انتخابات پائیز گذشته، در حال تحقیق درباره اتهاماتی است که علیه مانافورت مطرح شده، از جمله همکاری با دولت اوکراین و نقشی که سال ۲۰۱۶ بین مسئولان کمپین ترامپ و مقام‌های روسی برای کسب اطلاعاتی برای تخریب هیلاری کلینتون ایفا کرده است.

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ۱۸ آبان ۱۳۹۵ موفق شد هیلاری کلینتون رقیب سرسخت خود از حزب دموکرات را شکست دهد و به عنوان چهل و پنمین رئیس جمهوری ایالات متحده راهی کاخ سفید شود.

وی دخالت روسیه در انتخابات را رد نکرده اما می‌گوید تاثیری در نتیجه انتخابات نداشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG