لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

فرزند ارشد ترامپ برای ادای شهادت به کنگره احضار شد


قانونگذاران آمریکایی از فرزند بزرگ پرزیدنت ترامپ خواستند تا درباره ملاقات با وکیل روسی طی انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در کنگره شهادت دهد.

پسر بزرگ پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۹ تیر ماه تایید کرد که در ژوئن ۲۰۱۶ با یک وکیل روسی به نام وسلنیتسکایا – که گفته می‌شد اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی پدرش از حزب دموکرات دارد – در شهر نیویورک دیدار کرد، اما وی اطلاعات به درد بخور و قابل توجهی در اختیار نداشت.

قانونگذاران مجلس نمایندگان که در حال تحقیقات درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا هستند، پنجشنبه ۲۲ تیر ماه از پسر بزرگ پرزیدنت ترامپ خواستند تا به عنوان بخشی از این تحقیقات به کنگره رفته و درباره ملاقاتش با وکیل روسی شهادت دهد.

این درحالی است که پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه در کنفرانس خبری با رئیس جمهوری فرانسه از اقدام پسر خود دفاع کرد. آقای ترامپ گفت پسر او کار اشتباهی نکرده و اگر کس دیگری بود، همین کار را در زمان کارزار انتخاباتی انجام می داد.

روز چهارشنبه، پرزیدنت ترامپ با دفاع از اقدام فرزندش در علنی کردن ایمیل هایش درباره این ملاقات با وکیل روس، از اقدام او دفاع کرد و آن را شفاف و معصومانه توصیف کرد.

آقای ترامپ در توئیتر خود نوشت، پسرم دونالد کار خوبی دیشب انجام داد. او باز، شفاف و معصومانه اقدام کرد. این بزرگترین تلاش برای یک پاپوش سیاسی است. غم انگیز!

رییس‌جمهوری آمریکا بار دیگر از اقدامات پسرش درباره موضوع ای‌میل‌های منتشر شده او و دیدارش با یک وکیل روس دفاع کرد و گفت اکثر افراد هم در موقعیت مشابه در زمان انتخابات همین کار را انجام می‌دادند.

در همین حال، نانسی پلوسی، رهبر اقليت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا، روز پنجشنبه در پیامی توئیتری نسبت به تمایل کارزار انتخاباتی ترامپ به ایجاد رابطه با روسیه ابراز انزجار کرد و گفت «به نظر می رسد در کاخ سفید استاندارد اخلاقی وجود ندارد؛ مجوز امنیتی جرد کوشنر باید فورا از او سلب شود.»

جرد کوشنر، همسر ایوانکا ترامپ دختر بزرگ پرزیدنت ترامپ، نیز قرار است در یک جلسه غیر علنی کنگره شهادت دهد.

تعدادی از قانونگذاران دموکرات خواستار این شده اند که مجوز امنیتی کوشنر که از مشاوران ارشد ترامپ محسوب می شود از او سلب شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG