لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

وکیل روس: ارتباطی با دولت روسیه ندارم | پسر ترامپ متن ایمیل‌ها را منتشر کرد


فرزند آقای ترامپ تایید کرده با وکیل روس ملاقات داشت اما او اطلاعات مهمی نداشت.
فرزند آقای ترامپ تایید کرده با وکیل روس ملاقات داشت اما او اطلاعات مهمی نداشت.

وکیل روسی که در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایالات متحده با پسر دونالد ترامپ دیدار کرده بود، روز سه شنبه هر گونه ارتباط با کاخ کرملین را رد کرد و گفت می خواسته درباره تحریم‌های آمریکا علیه روسیه صحبت کند، نه هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز شنبه در گزارشی از قول سه تن از مشاوران پیشین کاخ سفید، از ملاقات دونالد ترامپ جونیور و برخی اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات آبان ماه ۱۳۹۵ با «ناتالیا وسلنیتسکایا» وکیل روس نزدیک به کرملین خبر داد.

پسر بزرگ پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه تایید کرد که در ژوئن ۲۰۱۶ با خانم وسلنیتسکایا – که گفته می‌شد اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی پدرش از حزب دموکرات دارد – در شهر نیویورک دیدار کرده است، اما وی اطلاعات به درد بخور و قابل توجهی در اختیار نداشت.

یک روز بعد از اظهارات فرزند رئیس جهوری ایالات متحده، این وکیل روس در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا از مسکو، با بیان این که «من هرگز اطلاعات مخرب یا حساسی در باره هیلاری کلینتون نداشته‌ام،» گفت «هیچ وقت هم قصد نداشتم (چنین اطلاعاتی) داشته باشم.»

انتشار متن ایمیل‌ها

روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه در گزارشی جداگانه ادعا کرد که به دونالد ترامپ جونیور، پیش از دیدار با خانم وسلنیتسکایا، از طریق ایمیل گفته شده بود که دفتر این وکیل روس اطلاعاتی در دست دارد که ممکن است برای هیلاری کلینتون مخرب باشد.

ساعاتی پس از مصاحبه ناتالیا وسلنیتسکایا با شبکه ان بی سی، دونالد ترامپ جونیور متن مکاتبات ایمیلی خود را در حساب رسمی خود در شبکه توئیتر منتشر کرد.

ایمیل‌هایی که به نوشته آسوشیتدپرس، نشان می‌دهد یک شهروند روسیه به او پیشنهاد ارائه اطلاعاتی از هیلاری کلینتون داده و آن را بخشی از تلاش روسیه برای کمک به پدر او در انتخابات دانسته است.

اندکی بعد سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید بیانیه‌ای کوتاه از پرزیدنت ترامپ در واکنش به این اقدام فرزندش را به اطلاع خبرنگاران رساند که رئیس جمهوری در آن شخصیت فرزندش و شفافیتی که به خرج داده را ستوده است.

این در حالی است که تحقیقات کنگره و پلیس فدرال آمریکا درباره پرونده ارتباط برخی اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه و دخالت مسکو در روند انتخابات سال گذشته همچنان در جریان است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG