لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

فرزند پرزیدنت ترامپ: پدرم از ملاقات من با وکیل روس خبر نداشت


«دونالد ترامپ جونیور» در کنار پدرش در زمان فعالیت های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶
«دونالد ترامپ جونیور» در کنار پدرش در زمان فعالیت های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶

پسر بزرگ پرزیدنت ترامپ که در روزهای اخیر خبر ارتباط او به یک وکیل روس، او را به صدر اخبار بازگردانده، می گوید پدرش از قرار ملاقات او با این وکیل اطلاعی نداشته است.

دونالد ترامپ جونیور روز چهارشنبه به شبکه فاکس نیوز گفت که این ملاقات چیز مهمی نبود اما پدرش نیز از آن اطلاع نداشت.

روز چهارشنبه، پرزیدنت ترامپ با دفاع از اقدام فرزندش در علنی کردن ایمیل هایش درباره این ملاقات با وکیل روس، از اقدام او دفاع کرد و آن را شفاف و معصومانه توصیف کرد.

آقای ترامپ در توئیتر خود نوشت، پسرم دونالد کار خوبی دیشب انجام داد. او باز، شفاف و معصومانه اقدام کرد. این بزرگترین تلاش برای یک پاپوش سیاسی است. غم انگیز!

ماجراهای اخیر بعد از گزارش نیویورک تایمز شکل گرفت که در گزارشی از دیدار «دونالد ترامپ جونیور» با یک وکیل روس به نام ناتالیا وسلنیتسکایا خبر داد. این روزنامه ادعا کرد فرزند ترامپ برای کسب اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون با این وکیل دیدار کرده است.

سه شنبه، پسر ترامپ در واکنش ایمیل هایی را مربوط به این ملاقات منتشر کرد که در آن گفته این وکیل مدعی بود اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون دارد اما وقتی ملاقات صورت گرفت، پسر ترامپ گفت که این وکیل زن اطلاعاتی نداشت.

انتشار این جزئیات بار دیگر مسئله ارتباط احتمالی کارزار انتخاباتی ترامپ با روسیه را جدی کرده است.

در حال حاضر کنگره آمریکا سرگرم تحقیق درباره هرگونه ارتباط احتمالی است. آقای ترامپ این ادعا را رد می کند.

دموکرات ها می گویند در دیدار پسر ترامپ با این وکیل روس، رئیس ستاد ترامپ و داماد او نیز حضور داشته اند. با این حال سخنگوی دفتر رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده که این وکیل هیچ ارتباطی با دولت روسیه ندارد.

غیر از دموکراتها، برخی جمهوریخواهان مانند سناتور لیندزی گراهام گفته اند جزئیات ایمیل های فرزند پرزیدنت ترامپ نگران کننده است.

سی ان ان به نقل از کارشناسان خود می گوید مکاتبات پسر ترامپ عملی غیر قانونی نیست اما اگر ثابت شود که او با روس ها برای کمک به کارزار انتخاباتی ارتباط داشته، می تواند دردسر ساز شود.

دموکرات ها می گویند روسیه با هک کردن ایمیل و کامپیوترهای این حزب و انتشار آنها، به ترامپ در انتخابات کمک کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG