لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۶

پرزیدنت ترامپ: روابط با روسیه به «پائین‌ترین و خطرناکترین سطح» رسیده است


نخستین دیدار مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آلمان - ۱۶ تیر ۱۳۹۶
نخستین دیدار مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آلمان - ۱۶ تیر ۱۳۹۶

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه گفت روابط واشنگتن با مسکو به «پائین‌ترین و خطرناکترین» سطح در طول تاریخ خود رسیده است و کنگره آمریکا را بابت این موضوع سرزنش کرد.

وی این مطلب را یک روز پس از امضای مصوبه اخیر کنگره برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه، به دلیل نقش مسکو در بحران اوکراین و تلاش برای دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا بیان کرد.

پرزیدنت ترامپ، که دخالت روسیه در روند انتخابات پائیز گذشته را رد نکرده اما می‌گوید تاثیری در نتیجه انتخابات نداشته است، با وضع تحریم جدید علیه مسکو چندان موافق نبود و با بی میلی آن را امضا کرد.

وی در توئیتر نوشت، «روابط ما با روسیه در پائین‌ترین و خطرناکترین سطح در همه دوران قرار دارد ... می‌توانید قدردان کنگره باشید، همان افرادی که حتی نمی توانند یک بیمه درمانی به ما بدهند.»

لایحه تحریم‌های روسیه، ایران و کره شمالی هفته گذشته در هر دو مجلس نمایندگان و سنا با اکثریت آرا تصویب شد. رئیس جمهوری برای آن که مصوبات کنگره تبدیل به قانون شوند، باید آنها را امضا کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG