لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

با وجود انتقادات از سوی ترامپ، وزیر دادگستری آمریکا به کارش ادامه خواهد داد


جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا
جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا

جف سشنز، وزیر دادگستری و دادستان کل آمریکا، روز پنجشنبه گفت در صورتیکه مناسب باشد، به کار خود در مقام وزیر دادگستری ادامه خواهد داد.

جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، روز پنجشنبه ۲۹ تیر ماه در کنفرانس خبری وزارت دادگستری آمریکا حاضر شد و گفت «خدمت در سمت دادستان کل کشور برای من افتخار بوده است.»

آقای سشنز حین ابراز علاقه به این سمت و وزارت دادگستری گفت «قصد دارم تا زمانیکه مناسبت باشد در این سمت خدمت کنم.»

این در حالی است که پرزیدنت ترامپ آقای سشنز را به خاطر تصمیمش مبنی بر کناره گیری از تحقیقات فدرال درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا سرزنش کرده است.

پرزیدنت ترامپ طی مصاحبه ای که روز چهارشنبه ۲۸ تیر ماه با نشریه نیویورک تایمز داشت، گفت اگر می دانست جف سشنز تصمیم به کناره گیری از این تحقیقات را داشت هرگز او را برای این سمت انتخاب نمی کرد.

جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا، پس از انتشار خبر ملاقاتش با سفیر روسیه در طول مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ، در اوایل اسفند ماه اعلام کرد از هرگونه تحقیقات مربوط به ارتباط ستاد انتخاباتی آقای ترامپ با روسیه کنار خواهد رفت.

بسیاری از کارشناسان سیاسی گمانه‌زنی کرده اند که انتقادات پرزیدنت ترامپ از آقای سشنز تقاضای غیرمستقیم او برای استعفای وزیر دادگستری است. اما بیانات روز پنجشنبه وزیر دادگستری و تمایل او به ادامه کارش حاکی از آن است که آقای سشنز، دست کم در حال حاضر، قصد کناره گرفتن از این سمت را ندارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG