لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۲

ترامپ مسائل مالی خانواده‌اش را خط قرمز تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات عنوان کرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تحقیقات بازرس ویژه دادگستری درباره سرمایه های خانوادگی خود را که ربطی به روسیه ندارد، را عبور از «خط قرمز» خواند.

پرزیدنت ترامپ در بخشی از مصاحبه با نشریه نیویورک تایمز که روز چهارشنبه به چاپ رسید گفت در صورتیکه که بازرس ویژه منصوب وزارت دادگستری برای تحقیقات مربوط دخالت احتمالی روسیه در انتخابات، حوزه تحقیقاتش را به سرمایه های خانوادگی او گسترش دهد، از خط قرمزی عبور می کند که غیرقابل قبول خواهد بود.

آقای ترامپ در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت چنین اقدامی عبور از یک خطر قرمز خواهد بود و تأکید کرد «من از روسیه درآمدی ندارم. با روسیه بیزنس نمی کنم.»

پس از اینکه جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، خود را از تحقیقات فدرال درباره دخالت روسیه در انتخابات کنار کشید، معاون او یکی از رؤسای پیشین اف‌بی‌آی به نام رابرت مولر را به عنوان بازرس ویژه تحقیقات مربوطه معرفی کرد. کنگره آمریکا نیز مشغول انجام تحقیقاتی جداگانه درباره دخالت روسیه در انتخابات و تبانی احتمالی تیم ترامپ و عوامل روسیه است.

آقای ترامپ خود بارها این اتهامات را رد کرده و گفته ارتباطی میان تیم انتخاباتی او و مقامات روسیه وجود نداشته است. آقای ترامپ همچنین گفته است که این تحقیقات نیازی به انتخاب یک بازرس ویژه نداشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG