لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۴

دادگستری آمریکا: برای تسریع تحقیقات پرونده ایمیل‌های کلینتون با اف‌بی‌آی همکاری می‌کنیم


جیمز کومی، رئیس اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا
جیمز کومی، رئیس اف بی آی، پلیس فدرال آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا در نامه کوتاهی که روز دوشنبه به شش قانونگذار آمریکایی نوشت گفت که این نهاد برای برداشتن «گام های مناسب برای تسریع هرچه بیشتر تحقیقات جدید درباره ایمیل هایی بالقوه مرتبط با پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون» از نزدیک با اف بی آی کار می کند.

این نامه سه پاراگرافی که توسط پیتر کادزیک معاونت دادستان کل وزارت دادگستری نوشته شده، همچنین می گوید که این وزارتخانه و پلیس فدرال آمریکا برای کار تحقیقات «تمامی منابع لازم را به کار می گیرند.» این نامه اما جزئیات بیشتری درباره محتوای ایمیل ها ارائه نمی دهد.

روزنامه واشنگتن پست می گوید این بیانیه کوتاه از سوی جیمز کومی رئیس اف بی آی، و لورتا لینچ دادستان کل نشاندهنده تلاش وزارت دادگستری برای تثبیت و کنترل وضعیت انفجاری سیاسی است که از روز جمعه بر آمریکا حاکم شده است.

رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، روز جمعه اعلام کرد که تحقیقات درباره استفاده هیلاری کلینتون از سرور ایمیل شخصی برای انجام مکاتبات آنلاین در زمان خدمت به عنوان وزیر خارجه در دولت ایالات متحده از سر گرفته خواهد شد.

جیمز کومی در حالی این موضوع را در نامه‌ای به رهبران کنگره بیان کرده است که وزیر خارجه پیشین دولت باراک اوباما و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در رقابتی سخت با رقیب جمهوریخواه خود است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG