لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۷

ترامپ: کلینتون مجرم دروغگو است؛ میشل اوباما: ترامپ به آزار زنان افتخار می کند


در حالیکه میشل اوباما در یک سخنرانی در حمایت از هیلاری کلینتون از اظهارات اخیر دونالد ترامپ انتقاد کرد، نامزد جمهوریخواهان اتهام آزار جنسی زنان را رد کرد و در مقابل کلینتون را به دروغگویی متهم کرد.

روز پنجشنبه ۲۲ مهر، میشل اوباما که در ایالت نیوهمپشایر در جمع حامیان هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها از اظهارات رکیک دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت این عادی نیست. این سیاست و معمول نیست.

بانوی اول آمریکا با ابراز اینکه عمیقا متاثر شده، گفت هفته پیش دیدیم این نامزد چطور از آزار جنسی زنان تعریف می‌کند و به آن افتخار می کند. مهم نیست که به کدام حزب تعلق دارید، هیچ زنی شایسته نیست که اینطور با او رفتار شود. باور نمی کنم که این را دارم می گویم که یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده داریم که به آزار جنسی زنان افتخار می کند.

اشاره میشل اوباما به ویدئویی است که در آن دونالد ترامپ اظهارات رکیکی درباره زنان مطرح کرد.

کلیپ ویدئوی آقای ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ و مکالمه دو نفره او با یک مجری تلویزیون است. ترامپ در این مکالمه که در یک اتوبوس انجام می شود، می گوید که قصد داشته با یک زن متاهل رابطه جنسی برقرار کند و اضافه می کند «وقتی آدم پول و موقعیت دارد»، زنان تسلیم می شوند.

او همچنین جزئیاتی از تمایلات جنسی خود را مطرح کرد. این در حالی بود که آقای ترامپ همان زمان با همسر فعلی خود ازدواج کرده بود.

حمله ترامپ به کلینتون

از روز چهارشنبه ترامپ با اتهام جدیدی مواجه شده است. دست کم دو زن مدعی شده اند که در سال های قبل ترامپ آنها را دستمالی کرده است. ادعای آنها مشابه اظهاراتی است که خود ترامپ در فیلم افشا شده از او درباره زنان می گویند.

با این حال آقای ترامپ در جمع حامیان خود در فلوریدا ضمن رد این اتهامات، آنها را تلاش کمپین انتخاباتی کلینتون دانست.

آقای ترامپ در جمع حامیان خود گفت سخنان کلینتون دروغ است و او به خاطر گفتن همین دروغ ها، مجرم است و باید زندانی شود.

پیشتر آقای ترامپ در مناظره دوم خود گفته بود اگر رئیس جمهور شود یک دادستان ویژه برای رسیدگی به ماجرای ایمیل های کلینتون خواهد گمارد.

انتقادات ترامپ از کلینتون در حالی است که روز چهارشنبه روزنامه نیویورک‌ تایمز یک گزارش تحقیقی منتشر کرد که در آن دو زن مدعی شده اند که ترامپ سال ها پیش آنها را بدون اجازه شان لمس کرده است.

اتهامات علیه ترامپ در حالی است که سخنگوی ترامپ این ادعاها را رد کرد و گفت: نمی توان تصور کرد یکی از معروف‌ترین تجار جهان که سابقه درخشانی در زمینه تقویت جایگاه زنان دارد این کارها را انجام داده باشد. اینها اظهاراتی است که یک ماه مانده به انتخابات سر در آورده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG