لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۵

ادعاهای تازه جنسی چند زن علیه دونالد ترامپ؛ سخنگوی او اتهام‌ها را «تخیلی» دانست


آقای ترامپ در فلوریدا کلمه زن بر روی پلاکارد را می بوسد تا نشان بدهد اتهامات علیه او بی اساس است.
آقای ترامپ در فلوریدا کلمه زن بر روی پلاکارد را می بوسد تا نشان بدهد اتهامات علیه او بی اساس است.

یک هفته بعد از افشای فیلم اظهارات رکیک دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات آمریکا، رسانه های آمریکایی اظهارات زنانی را منتشر کرده اند که می گویند توسط آقای ترامپ «دستمالی» شده یا مورد مزاحمت جنسی قرار گرفته اند. اتهاماتی که قویا توسط ستاد ترامپ رد شده و حتی او تهدید به شکایت از این رسانه ها کرده است.

چهارشنبه شب، ۲۱ مهر روزنامه نیویورک‌تایمز، شبکه سی‌بی‌اس و پایگاه «دیلی بیست» هر کدام ادعاهایی را در مورد ترامپ منتشر کرده اند.

روزنامه نیویورک‌تایمز یک گزارش تحقیقی منتشر کرد که در آن دو زن مدعی شده اند که ترامپ سالها پیش آنها را بدون اجازه شان لمس کرده است.

یکی از زنان جسیکا لیدز نام دارد و اکنون ۷۴ ساله است. او گفته سه دهه پیش که یک زن بازرگان بود،‌در هواپیما مورد آزار جنسی ترامپ قرار گرفت. او گفته ترامپ قصد تماس اندام های جنسی او را داشت که مجبور شد جایش را عوض کند. این زن می گوید شکایت نکرده چون در آن زمان ها آزار علیه بازرگانان زن بی سابقه نبود.

زن دیگر، راشل کروکس است که می گوید در سال ۲۰۰۵ وقتی ۲۲ سال داشت در آسانسور ساختمان ترامپ مورد آزار جنسی او قرار گرفته و بدون میل او، ترامپ گردن و لب او را بوسیده است.

این دو زن شکایتی به پلیس نکرده اند اما هر دو به برخی از نزدیکان شان گفته اند و آنها در گفت و گو با نیویورک تایمز تایید کرده اند که همان زمان این ادعا ها را شنیده اند. هر دو زن گفته اند که در انتخابات پیش رو قصد دارند به هیلاری کلینتون رای بدهند.

واکنش ستاد ترامپ: اتهامات تخیلی

اتهامات علیه ترامپ در حالی است که سخنگوی ترامپ این ادعاها را رد کرد و گفت: نمی توان تصور کرد یکی از معروف‌ترین تجار جهان که سابقه درخشانی در زمینه تقویت جایگاه زنان دارد این کارها را انجام داده باشد. اینها اظهاراتی است که یک ماه مانده به انتخابات سر در آورده اند.

ادعای سخنگوی ترامپ در حالی است که یک هفته پیش ویدئویی منتشر شد که در آن دونالد ترامپ اظهارات رکیکی درباره زنان مطرح کرد.

کلیپ ویدئوی آقای ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ و مکالمه دو نفره او با یک مجری تلویزیون است. ترامپ در این مکالمه که در یک اتوبوس انجام می شود، می گوید که قصد داشته با یک زن متاهل رابطه جنسی برقرار کند و اضافه می کند «وقتی آدم پول و موقعیت دارد»، زنان تسلیم می شوند.

او همچنین جزئیاتی از تمایلات جنسی خود را مطرح کرد. این در حالی بود که آقای ترامپ همان زمان با همسر فعلی خود ازدواج کرده بود.

دو ادعای جدید

شبکه سی‌بی‌اس هم بخشی از یک برنامه تلویزیونی مربوط به سال ۱۹۹۲ را پخش کرد که آقای ترامپ در آن به یک دختر بچه ۱۰ ساله می گوید ۱۰ سال دیگر با او برای رابطه دیدار می کند. این اظهارنظر آقای ترامپ مشابه اظهارنظری است که یکبار درباره دخترش ایوانکا کرد و گفت اگر ایوانکا دخترم نبود، احتمالا با او قرار می‌گذاشتم.

شبکه سی بی اس همچنین اظهارات چند مدل و زن را منتشر کرده که در سال ۲۰۰۵ آقای ترامپ به اتاق تعویض لباس آنها رفته و وقتی زنان تعجب زده، خود را پوشانده اند، ترامپ به آنها گفته پیشتر این چیزها را دیده است.

روزنامه «پالم بیج پست» در ایالت فلوریدا نیز به نقل از میندی مک‌گلیورای، زن ۳۶ ساله نوشت ترامپ او را مورد لمس جنسی قرار داده است.

تماس زنان می تواند جرم باشد

در حالی گزارش ها درباره مزاحمت های جنسی ترامپ علیه زنان منتشر می شود که براساس قوانین آمریکا هرگونه تماس جنسی بدون اجازه فرد، جنبه تجاوز پیدا می کند و قابلیت پیگرد قضایی دارد.

اندرسون کوپر در مناظره دوم کلینتون و ترامپ زمانی که نامزد جمهوریخواهان بخاطر اظهارات رکیک اش عذرخواهی کرد، به او یادآور شد اگر زنان را بدون اجازه آنها لمس کرده این تجاوز است. اما آقای ترامپ گفته، اینطور نبوده که رسانه ها می گویند.

در این بین پایگاه دیلی بیست گزارشی نوشت ترامپ در سال ۱۹۹۲ که «مایک تایسون» بوکسور آمریکایی درگیر پرونده تجاوز به یک زن شده بود،‌ از تایسون دفاع کرد و گفته بود آن زن قربانی مقصر است. در آن پرونده در نهایت تایسون محکوم شد.

۲۶ روز دیگر در حالی انتخابات آمریکا برگزار می شود که بعد از افشاگری ها علیه ترامپ، فاصله او با هیلاری کلینتون در نظرسنجی ها بیشتر شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG