لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

خشم حامیان سندرز از اظهارات لورفته کلینتون درباره «وال استریت»


اسناد منتشر شده درباره سخنرانی هیلاری کلینتون در جمع مدیران بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ تصویر متفاوتی از او نشان می دهد. حامیان برنی سندرز، داوطلب سابق نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز شنبه و در پی آگاهی از اظهارات هیلاری کلینتون که اسناد آن افشا شده، ابراز عصبانیت و خشم کردند.

این اسناد که شامگاه جمعه توسط وبسایت افشاگر ویکیلیکس انتشار یافت، بر نگرانی حامیان سندرز صحه گذاشت که می گویند خانم کلینتون نزدیک به شرکت ها و بانک‌های بزرگ «وال استریت» و از حامیان تجارت جهانی است.

کلینتون برای پیروزی در انتخابات پیش رو به پشتیبانی حامیان سندرز نیاز دارد، در این اسناد گفته می شود که او خواستار تجارت آزاد و باز شدن مرزها می شود و در جایی دیگر با وال استریت ابراز همبستگی می کند. کلینتون بعدا در تلاش برای جلب نظر حامیان سندرز از هر دو این مواضع عقب نشینی کرد.

خانم کلینتون این نظرات را در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ و در جلساتی پشت درهای بسته ایراد کرده بود که حضار برای شرکت در آنها بلیت خریده بودند. ویکیلیکس این افشاگری را با انتشار ایمیل های جان پودستا، رئیس کمپین کلینتون انجام داده است.

خبرگزاری رویترز می گوید که به شکل مستقل قادر به تایید اصالت متن افشا شده سخنرانی های کلینتون نیست. کلینتون در گذشته از انتشار این متون سرباز زده بود.

اسناد جدید افشا شده درباره هیلاری کلینتون در وبسایت ویکیلیکس زیر سایه انتشار ویدئوی ۱۱ ساله سخنان دونالد ترامپ قرار گرفت که در یک مکالمه دو نفره، اظهارات رکیکی درباره زنان بر زبان می آورد.

هیلاری کلینتون برای جلب نظر حامیان سندرز تلاش زیادی کرد و در چندین مورد مجبور شد مواضع او را اتخاذ کند. با وجود آن که انتشار ویدئوی جنجالی ترامپ باعث شد افشای اسناد تازه درباره فعالیت های مالی کلینتون و نزدیکانش بعد رسانه ای کمتری بیابد، اما خبرگزاری رویترز می گوید انتشار این اسناد بخت هیلاری کلینتون برای گرفتن رای نسل موسوم به هزاره که عمدتا طرفدار سندرز بودند را پایین می آورد.

دولت آمریکا رسما روز جمعه روسیه را متهم کرد که یک کمپین حملات سایبری علیه حزب دموکرات پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راه انداخته است. دموکرات‌ها می گویند روسیه قصد دارد بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیر بگذارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG