لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۲

دهها کارشناس امنیت ملی جمهوریخواه: به ترامپ رای نمی دهیم


ترامپ با انتخابات جدی از سوی هم حزبی های خود مواجه شده است.
ترامپ با انتخابات جدی از سوی هم حزبی های خود مواجه شده است.

دهها کارشناس امنیت ملی از حزب جمهوریخواه هشدار داده اند اگر دونالد ترامپ نامزد این حزب انتخاب شود، "بی‌احتیاط ترین" رئیس جمهوری تاریخ آمریکا خواهد شد و به همین دلیل آنها به ترامپ رای نخواهند داد.

پنجاه مقام رسمی امنیت ملی آمریکا که در دولت های روسای جمهوریخواه از ریچارد نیکسون تا جرج بوش خدمت کرده اند نامه سرگشاده ای را امضا کردند که براساس آن دونالد ترامپ نامزد حزب شان را نالایق برای مقام ریاست جمهوری دانسته اند.

در حالی که ۹۳ روز به انتخابات مانده است، این کارشناسان، این نامه سرگشاده را نوشته اند. رویترز گزارش داد خیلی از امضا کنندگان این نامه در فروردین ماه حاضر به امضای چنین نامه ای نبودند اما اکنون آن را امضا کرده اند.

نامه را چهره های سرشناسی از حزب جمهوریخواه همچون مایکل هیدن رئیس سابق سازمان سیا امضا کرده اند.

نویسندگان این نامه با تاکید بر اینکه به ترامپ رای نمی دهند، خطاب به حامیان جمهوریخواه نوشته اند، می داتیم که خیلی ها نسبت به هیلاری کلینتون تردید دارند اما دونالد ترامپ چاره مشکلات دلهره آور آمریکا نیست.

این چندمین موج از انتقادات علیه ترامپ از سوی هم حزبی هایش است. اظهارات جنجالی موجب شده تا فاصله هیلاری کلینتون با او زیاد شود. تنها ساعتی بعد از نامه این پنجاه کارشناس امنیت ملی آمریکا، دونالد ترامپ در نامه ای از امضا کنندگان این نامه انتقاد کردند.

ترامپ نوشت امضاکنندگان نامه کسانی هستند که جهان را به چنین وضعی انداخته اند. آنها کسانی جز طبقه ورشکسته واشنتگتن نیستند که به قدرت چسبیده اند. الان وقت اش است که مردم از آنها بپرسند چرا وضع جهان به هم ریخته است.

ترامپ که بعد از سقوط در نظرسنجی های هفته گذاشته، این هفته تمرکز بر انتقاد از کلینتون گذاشته، در بیانیه واکنشی به نامه کارشناسان هم حزبی خود، آنها را در کنار هیلاری کلینتون، عامل ظهور داعش دانسته است.

XS
SM
MD
LG