لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

جنجال و بحث سیاسی در حاشیه آسمانخراش ترامپ در قلب نیویورک


ورودی آسمانخراش ترامپ
ورودی آسمانخراش ترامپ

یک آسمانخراش در قلب نیویورک این روزها به صحنه بحث و گفتگو و اظهار نظرهای بسیاری از رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبدل شده است.

با اینکه دونالد ترامپ متولد نیویورک است، اما ساکنان نیویورک عمدتا لیبرال هستند. آمریکای های محافظه کار که بیشتر در مرکز کشور زندگی می کنند، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه را در فاصله نزدیکی به کسب سمت ریاست جمهوری قرار داده اند. آنها در دیدار از نیویورک از لحاظ سیاسی احساس تهدید می کنند.

ولی مرکز منهتن، جایی است که طرفداران تاجر میلیونر احساس غربت نمی کنند یعنی در مرکز جهانی آقای ترامپ که در جنوب پارک مرکزی نیویورک و در آن هتل مشهور پلازا و برج ترامپ قرار دارد.

نمایی از برج ترامپ در نیویورک
نمایی از برج ترامپ در نیویورک

​ساختمان، مجموعه ای بسیار بزرگ و از ۸ صبح تا ۱۰ شب به روی عموم باز است. بیرون، روی ساختمان حروف طلایی رنگ "برج ترامپ" می درخشد و در داخل همه جا آینه کاری است.

دونالد ترامپ سال ها پیش از فعالیت سیاسی، در رسانه ها خبرساز بوده است. ولی اکنون به عنوان نامزد ریاست جمهوری، با مواضع جنجال برانگیز خود بسیاری از آمریکاییان را جلب خود کرده؛ به ویژه در ارتباط با ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا و نگرانی آمریکاییان نسبت به تهدید اسلامگرایان افراطی و احتمال نفوذ آنها به آمریکا بارها سخنرانی کرده است.

مری فلاور از ایالت تگزاس که همراه مادربزرگ و دوستش از مجموعه برج ترامپ دیدن کردند، می گوید او هم مثل ترامپ، خیلی مخالف مهاجران غیرقانونی است.

او می گوید: هیلاری کلینتون هم دقیقا موضع باراک اوباما را دنبال خواهد کرد و به حرفهای خانم کلینتون اعتماد ندارد.

سوزان راسل یک جمهوریخواه ساکن نیویورک، تجربه زندگی در یک شهر عمدتا لیبرال را بسیار سخت توصیف می کند و می گوید تا شما دهان باز می کنید، مردم به شما می خندند و با این که هیلاری کلینتون قابل اعتماد نیست، فقط به خاطر این که یک زن است به او رای می دهند.

فیلم کوتاهی از برج ترامپ

پل روزن که اغلب روزها در بیرون از برج به اعتراض می ایستد، هیلاری کلینتون را به دلیل رای دادن به حمله عراق یک "مجرم جنگی" می داند، با این حال او را گزینه بهتری از ترامپ می شناسد و با کسانی که از مقابل برج عبور می کنند، درگیر مکالمه و بحث سیاسی می شود.

XS
SM
MD
LG