لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

نگرانی دونالد ترامپ از "تقلب" در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا
دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیش بینی کرده است که احتمال دارد در انتخابات پائیز آینده "تقلب" شود.

به گزارش گاردین، آقای ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر کولومبوس ایالت اوهایو، از احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرد.

ابراز نگرانی از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ایالات مکتحده از سوی نامزد یکی از احزاب عمده سیاسی کشور، امری است که تاکنون در تاریخ آمریکا سابقه نداشته است.

دونالد ترامپ به دنبال سخنان جنجال برانگیز خود درباره والدین سرباز مسلمان کشته شده در عراق، که با سیل انتقادهای شدید روبرو شد، همچنین در یک کمپین دیگر انتخاباتی خود در ایالت پنسیلوانیا، با اشاره به خانم هیلاری کلینتون، او را "شیطان" خطاب کرد.

وی همچنین در جایی دیگر در واکنش به اتهامات مبنی بر این که دختر او، ایوانکا ترامپ، در محیط کار تحت تبعیض جنسی قرار گرفته، گفت به دخترش پیشنهاد می کند محیط کار یا حرفه اش را تغییر دهد.

چنین سخنانی به وضوح بر محبوبیت دونالد ترامپ میان رأی دهندگان زن تأثیر منفی خواهد داشت.

بنا به نتایج یک نظرسنجی که شبکه تلویزیونی سی.ان.ان روز دوشنبه منتشر کرد، ۵۷ درصد از رأی دهندگان زن طرفدار هیلاری کلینتون و تنها ۳۷ درصد حامی دونالد ترامپ هستند.

XS
SM
MD
LG