لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

طرح مالیاتی جدید ترامپ، ۳۳ درصد مالیات برای ثروتمندان


دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه آمریکا، در کمپین انتخاباتی خود در روز دوشنبه، که به امور اقتصادی اختصاص داده شده بود، طرح مالیاتی جدیدی را ارائه داد.

آقای ترامپ پیشتر در سپتامبر ۲۰۱۵ طرح مالیاتی ارائه داده بود که طبق آن افراد با بیشترین درآمد باید ۲۵ درصد مالیات پرداخت کنند. اما او در سخنان امروز خود در شهر دیترویت ایالت میشیگان، طرح جدیدی ارائه داد که طبق آن ثروتمندان باید ۳۳ درصد مالیات پرداخت کنند.

وی این طرح مالیاتی جدید خود را مهمترین بخش برنامه انتخاباتی اش خوانده و معتقد است بزرگترین تحول در مالیات پس از "اصلاحات مالیاتی" زمان ریگان خواهد بود. او همچنین افزود "ما آمریکا را دوباره بزرگ خواهیم کرد."

به گفته کارشناسان، طرح مالیاتی پیشین دونالد ترامپ می توانست بدهی کشور را در عرض یک دهه به اندازه ۱۰ هزار میلیارد دلار افزایش دهد.

سخنرانی اقتصادی آقای ترامپ در دیترویت با اعتراض مخالفانی روبرو شد که سخنانش را هر چند دقیقه قطع می کردند. حدود ۱۰ زن به نوبت بلند شده و فریاد زدند "آقای ترامپ" و به دنبال آن پرسش هایی پرسیدند که صدای آنها در نتیجه "هو" کردن ها از سوی طرفداران ترامپ به گوش نمی رسید.

دونالد ترامپ همچنین به انتقاد از سیاست های اقتصادی هیلاری کلینتون پرداخت و گفت سیاست های کلینتون بسیاری از شغل ها را به خارج از آمریکا فرستاده است. او افزود "کلینتون به گذشته تعلق دارد ولی ما به آینده."

XS
SM
MD
LG