لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

دونالد ترامپ به پذیرش پناهجویان سومالیایی در آمریکا انتقاد کرد


دونالد ترامپ نماینده حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، که به خاطر موضع گیری هایش علیه مسلمان ها و لاتین تبارها مورد انتقادهای فراوان قرار گرفته، این بار از پذیرش پناهجویان سومالیایی در آمریکا به شدت انتقاد کرد.

آقای ترامپ روز گذشته با اشاره به اسکان پناهجویان سومالیایی در ایالت مینه سوتای آمریکا، گفت این پناهجویان برای سربازگیری از سوی گروه های تروریستی پتانسیلی ایجاد می کنند.

کیت الیسون اولین عضو مسلمان مجلس نمایندگان، در واکنش به این سخنان آقای ترامپ گفت این کشور را مهاجران ساخته اند و آنها هستند که موجب عظمت آمریکا شده اند.

آقای ترامپ که طی هفته گذشته با عدم حمایت کارزار انتخاباتی پال رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان و سناتور جان مک کین، موجب ناخرسندی شدید هم حزبی های خود شده بود، روز گذشته گفت که از این قانونگذاران حمایت می کند.

از سوی دیگر خانم کلینتون با مخاطب قرار دادن آن دسته از حامیان آقای ترامپ که به خاطر وعده های اقتصادی به او جذب شده اند، گفت که برنامه اقتصادی وی کارآمدتر است.

همچنین خانم جیل استاین نامزد ریاست جمهوری از حزب سبز آمریکا، در همایش سراسری خود در هیوستن تکزاس، سعی در جذب حد اکثر ناراضیان آقای ترامپ و خانم کلینتون کرد.

احتمال می رود برخی از ناراضیان حزب دموکرات، که حامیان سناتور برنی سندرز هستند، به سوی رای دادن به حزب سبز بروند که بنابه اکثر نظرسنجی ها حدود چهار درصد رأی مردم را به خود اختصاص داده است.

XS
SM
MD
LG