لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۶

باراک اوباما: نامزد جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری "نامناسب" است


باراک اوباما در کنفرانس خبری با نخست وزیر سنگاپور
باراک اوباما در کنفرانس خبری با نخست وزیر سنگاپور

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا می گوید دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان برای سمت ریاست جمهوری آمریکا "نامناسب" است و از رهبران حزب جمهوری خواه خواست که حمایت خود را از نامزدی ترامپ پس بگیرند.

آقای اوباما که در حاشیه دیدار لی هسین لونگ نخست وزیر سنگاپور در کاخ سفید با خبرنگاران سخن می گفت، یادآور شد: نامزد جمهوریخواهان برای خدمت به عنوان رئیس جمهوری نامناسب است.

اوباما گفت اگر جمهوری خواهان همچنان از نامزدی ترامپ برای ریاست جمهوری حمایت کنند، این نشان می دهد که انتقادات آنها از دونالد ترامپ صادقانه نبوده است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود علاوه بر این موضوع که او به یک خانواده "ستاره طلایی" حمله کرد – خانواده ای که فداکاری های فوق العاده ای را برای کشور ما کرده اند – این واقعیت که او اطلاعات اولیه درباره موضوعات حیاتی و مهم – مانند اروپا، خاور میانه و آسیا - را ندارد، بدین معنا است که او اصلا آمادگی انجام وظایف خود (در مقام ریاست جمهوری) را ندارد.

باراک اوباما در ادامه با تاکید بر این که این تنها نظر او نیست، به انتقادهای مکرر برخی جمهوریخواهان ارشد - از جمله رئیس مجلس مجلس نمایندگان، رهبر اکثریت سنا و اعضای برجسته حزب جمهوریخواه مانند جان مک کین – از اظهارات دونالد ترامپ اشاره کرد و گفت نکته جالب این است که آنها باید از خود بپرسند حالا که دائما و به محکمی می گویند آنچه ترامپ می گوید "غیرقابل قبول است"، پس چرا هنوز از او حمایت می‌کنند؟

آقای اوباما گفت باید زمانی وجود داشته باشد که "شما (جمهوری خواهان) بگویید این فردی نیست که من بتوانم به عنوان رئیس جمهوری آمریکا از او حمایت کنم حتی اگر او ادعا کند که هم حزبی من است."

XS
SM
MD
LG