لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۵

جو بایدن: بیل کلینتون قبلا هزینه «گناه» اش را پرداخته است


جو بایدن و بیل کلینتون در یکی از سفرها به اوهایو
جو بایدن و بیل کلینتون در یکی از سفرها به اوهایو

در حالی که دونالد ترامپ نامزد انتخابات با اتهام بدرفتاری جنسی با زنان متهم شده، او بیل کلینتون را به مورد مشابهی متهم کرده اما جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که مسائل حاشیه ای بیل کلینتون به این انتخابات ربط ندارد چون او یکبار هزینه گناهش را پرداخت کرده است.

روز جمعه ۲۳ مهر، جو بایدن در گفت و گو با شبکه ان بی سی گفت من نمی تواند عذر و بهانه ای برای رفتار بیل کلینتون بیاورم و نمی خواهم آنها را بپوشانم اما او برای رفتارش در زمان ریاست جمهوری هزینه زیادی پرداخت. او استیضاح شد و نهایت ابراز تاسف اش را همان زمان بیان کرد.

اظهارنظر آقای بایدن در حالی بیان می شود که دونالد ترامپ در مناظره دوم انتخاباتی، برای پوشاندن رسوایی افشای اظهارات رکیک اش درباره زنان، بیل کلینتون را به فساد جنسی متهم کرد و مدعی شد هیلاری کلینتون نیز با او همراه بوده و بر تخلفات او سرپوش گذاشته است.

ترامپ پیش از مناظره با حضور چهار زن که مدعی آزار جنسی توسط بیل کلینتون بودند، در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت باید به این ادعاها رسیدگی شود.

هیچکدام از این افراد پرونده قضایی علیه بیل و هیلاری کلینتون ندارند. برای همین جو بایدن می گوید این اتهامات ربطی به این انتخابات ندارد.

به عقیده معاون ریاست جمهوری آمریکا، اما ماجرای ترامپ فرق دارد. او گفت، خودش می گوید یک درنده جنسی است. او از قدرتش سوءاستفاده کرده و این چیزی که او می گوید دقیقا با تعریف تجاوز جنسی مطابقت دارد.

اشاره آقای بایدن به ویدئویی است که در آن دونالد ترامپ اظهارات رکیکی درباره زنان مطرح کرد.

کلیپ ویدئوی آقای ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ و مکالمه دو نفره او با یک مجری تلویزیون است. ترامپ در این مکالمه که در یک اتوبوس انجام می شود، می گوید که قصد داشته با یک زن متاهل رابطه جنسی برقرار کند و اضافه می کند «وقتی آدم پول و موقعیت دارد»، زنان تسلیم می شوند.

او همچنین جزئیاتی از تمایلات جنسی خود را مطرح کرد. این در حالی بود که آقای ترامپ همان زمان با همسر فعلی خود ازدواج کرده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG