لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۳

عرضه شبکه اجتماعی متعلق به دونالد ترامپ در فروشگاه «اپل»؛ شکایت کاربران از فهرست انتظار طولانی


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده (آرشیو)
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده (آرشیو)

عرضه شبکه اجتماعی جدیدی با مالکیت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده است، یکشنبه در فروشگاه افزاره‌های اپل یا «اپل استور» آغاز شد.

به گزارش رویترز، این شبکه اجتماعی که «تروث سوشال» یا «شبکه اجتماعی حقیقت» نام دارد، نشانه‌ای از بازگشت دونالد ترامپ به رسانه‌های اجتماعی پس از محرومیت از چندین پلتفرم در سال گذشته است.

این برنامه اندکی پیش از نیمه شب یکشنبه در شرق آمریکا در دسترس قرارگرفت و اوایل دوشنبه به پرطرفدارترین برنامه رایگان موجود در فروشگاه اپل تبدیل شد.

اگرچه سوشال تروث، بصورت خودکار در دستگاه‌های کاربرانی که پیشتر آن را سفارش داده بودند، دانلود شد اما بسیاری از کاربرانی که این افزاره را دانلود کردند از زمان طولانی انتظار برای ورود شکایت داشتند. این در حالی است که بعضی از کاربران هم برای ثبت نام در این شبکه اجتماعی دچار مشکلاتی شدند.

به دنبال حمله خشونت‌آمیز طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره ایالات متحده در ششم ژانویه و پس از متهم شدن او به انتشار پیام‌های تحریک به خشونت، حساب‌های کاربری او در توئیتر، فیسبوک، و یوتیوب تعلیق شد.

گروه رسانه و فناوری ترامپ «تی‌ام‌‌تی‌جی» به مدیریت دوین نونز، نماینده پیشین جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، سرمایه گذار شبکه تروث است.

دوین نونز
دوین نونز

این شبکه به مجموعه‌ رو به رشدی از شرکت‌های فناوری که خود را «قهرمانان آزادی بیان» نامیده‌اند، می‌پیوندد. آنها امیدوارند کاربرانی را که احساس می کنند دیدگاه‌های آنها در پایگاه‌های اجتماعی جریان اصلی سرکوب می‌شود، جذب کنند.

اگرچه تی‌ام‌‌تی‌جی از لحاظ مالی شروع خوبی داشته است و براساس داده‌ها توانسته بیش از یک میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری شده در ماه دسامبر جذب کند. اما این موسسه اعلام نکرده که چه برنامه‌هایی برای درآمدزایی و گسترش فعالیت‌های سوشال تروث دارد.

موفقیت و محبوبیت آینده تروث در هاله‌ای از ابهام‌ است؛ چرا که تاکنون هیچ کدام از این شبکه‌های اجتماعی نوپا نتوانسته‌اند در گردونه رقابت به محبوبیت همتایان اصلی خود، نزدیک شوند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG