لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۴

شرکت حسابداری می‌گوید صورت‌های مالی ترامپ قابل استناد نیست


آرشیو
آرشیو

یک شرکت حسابداری که صورت‌های مالی سالانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، را تهیه می‌کرد، می‌گوید از آن اسناد که برای دریافت وام‌های سودآور استفاده می‌شد و ترامپ را به عنوان یک تاجر ثروتمند نشان می‌داد، دیگر نباید استفاده شود.

اقدام این شرکت حسابداری پس از آن صورت می‌گیرد که دادستان کل نیویورک گفت که آن اسناد به طور مرتب ارزش دارایی‌های ترامپ را «اشتباه» اعلام کرده است.

شرکت حسابداری «مزارس یو‌اس‌ای ال‌ال‌ پی» در نامه‌ای به وکیل «سازمان ترامپ» در ۹ فوریه به این شرکت توصیه کرد به افرادی که این اسناد را دریافت کرده‌اند اطلاع دهند که هنگام ارزیابی سلامت مالی شرکت و رئیس جمهوری سابق، از آنها استفاده نکنند.

این نامه تنها چند هفته پس از آن منتشر شد که لتیشا جیمز، دادستان کل نیویورک، گفت دفتر او شواهدی را یافته است که نشان می‌دهد ترامپ و شرکت او از ارزیابی‌های «تقلب‌آمیز یا گمراه‌کننده» برای دریافت وام و مزایای مالیاتی استفاده کرده‌اند.

دفتر دادستانی منطقه منهتن در نیویورک نیز مشغول تحقیقات کیفری موازی دیگری درباره رویه ترامپ در امور تجاری است.

در نامه شرکت حسابداری به «سازمان ترامپ» آمده است: «در حالی که ما به این نتیجه نرسیده‌ایم که صورت‌های مالی مختلف، در مجموع، دارای مغایرت‌های اصولی هستند، بر اساس مجموع شرایط، معتقدیم که توصیه ما به شما برای عدم اعتماد به آن صورت‌های مالی مناسب است.»

«سازمان ترامپ» در بیانیه‌ای گفت که نامه شرکت حسابداری «تائید می‌کند که پس از بررسی‌های بعدی همه صورت‌های قبلی وضعیت مالی، کار (شرکت حسابداری) مزارس مطابق با تمام استانداردها و اصول حسابداری انجام شده است و آن صورت‌های وضعیت مالی، مغایرت‌های اصولی ندارند. این تائیدیه، به طور موثر، تحقیقات دادستان منطقه (منهتن) و دادستان کل (نیویورک) را به چالش می کشد.»

دادستان نیویورک که یک دموکرات است، بیش از دو سال را صرف تحقیق روی این موضوع کرده که آیا «سازمان ترامپ» بانک‌ها و مقامات مالیاتی را گمراه کرده بوده است یا خیر. دادستان کل نیویورک این مسئله را بررسی می‌کند که آیا «سازمان ترامپ» برای به دست آوردن شرایط مطلوب دریافت وام، در ارزش املاکش بزرگ‌نمایی کرده یا خیر، و آیا برای پرداخت مالیات کمتر، قیمت‌ها را کوچک‌نمایی کرده است یا نه.

دسامبر گذشته، آقای ترامپ از جیمز در دادگاه فدرال شکایت کرد و به دنبال پایان دادن به تحقیقات او بود. رئیس جمهوری پیشین آمریکا، پیشتر نیز تحقیقات جیمز را به عنوان بخشی از آنچه وی آن را «ساحره‌گیری» خوانده است، محکوم کرد.

(منبع: آسوشیتدپرس)

XS
SM
MD
LG