لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۶

پزشکان آفریقای جنوبی: علایم کرونایی «امیکرون» خفیف‌تر از گونه «دلتا» است


دانشمندان علوم پزشکی در حال مطالعه بر روی گونه امیکرون ویروس کرونا در در یک مرکز پژوهشی در آفریقای جنوبی - ۱۷ آذر ۱۴۰۰
دانشمندان علوم پزشکی در حال مطالعه بر روی گونه امیکرون ویروس کرونا در در یک مرکز پژوهشی در آفریقای جنوبی - ۱۷ آذر ۱۴۰۰

در حالی که گونه امیکرون ویروس کرونا در آفریقای جنوبی به سرعت در حال شیوع است، پزشکان می‌گویند مجبور نیستند کسی را به بیمارستان بفرستند چرا که علایم بیماری چندان شدید نیست.

به گزارش آسوشیتدپرس، این شاید یکی از دلایلی باشد که دکتر آنبن پیلی، و دیگر متخصصان پزشکی گمان می‌کنند که گونه امیکرون، با این که بسیار مسری‌تر است، بیماری کووید-۱۹ خفیف‌تری در مقایسه با گونه دلتا در مبتلایان ایجاد می‌کند.

دکتر پیلی در مورد بیمارانش به آسوشیتدپرس گفت: «آنها می توانند بیماری خود را در خانه تحت کنترل داشته باشند.» وی افزود: «بیشتر آنها طی ۱۰ تا ۱۴ روز قرنطینه در خانه بهبود یافته‌اند.»

دکتر پیلی می‌گوید این موارد شامل حال بیماران سالمند و کسانی که مشکل سلامتی دارند و در مقابل بیماری کووید-۱۹ آسیب‌پذیرتر هستند نیز می‌شود.

در دو هفته پس از اولین گزارش گونه امیکرون در آفریقای جنوبی، پزشکان دیگر نیز تجربیات مشابهی را به اشتراک گذاشته اند.

هرچند همه آنها هشدار داده‌اند که شناخت این سویه جهش یافته ویروس کرونا، نیاز به گردآوری داده های بیشتر دارد و هفته‌ها طول می‌کشد تا در مورد آن به اندازه کافی اطلاعات به دست آورند.

دکتر آنجلیک کوتزیه، پزشک خصوصی و رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، پزشکی که برای اولین بار گونه «امیکرون» ویروس کرونا را در آفریقای جنوبی گزارش داد، در روزهای اول پیدایش این گونه جدید گفت علایم بیماری کووید-۱۹ در مبتلایان به این گونه «بسیار خفیف» بوده و هنوز کسی به دلیل ابتلا به آن در بیمارستان بستری نشده است.

هر چند،او نیز تاکید کرد که برای تعیین و شناسایی عوامل مختلف گونه جدید ویروس هنوز زود است. او چندی پیش در مورد موارد خفیف بودن بیماری به رسانه بریتانیایی «گاردین» گفت: «شاید دو هفته دیگر نظری متفاوت داشته باشم، ولی این چیزی است که [الان] می بینیم.»

XS
SM
MD
LG