لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۶

جو بایدن از آمریکایی‌ها خواست که از گونه جدید ویروس وحشت نکنند


جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، گونه «امیکرون» کرونا را نگران‌کننده خواند اما گفت دلیلی برای وحشت وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای بایدن گفت هیچ محدودیت گسترده‌ای برای آمریکا در نظر ندارد ولی از شهروندان آمریکایی خواست تا به طور کامل واکسینه شوند و دز یادآور خود را نیز دریافت کنند. او همچنین خواستار استفاده از ماسک در مکان‌های بسته شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا که روز دوشنبه در کاخ سفید صحبت می‌کرد گفت ورود گونه جدید کرونا به ایالات متحده اجتناب ناپذیر است، اما این کشور برای حفاظت از آمریکایی‌ها ابزار کافی را در اختیار دارد.

او از حدود ۸۰ میلیون آمریکایی بالاتر از پنج سال که هنوز واکسینه نشده‌اند خواست واکسن بزنند و از دیگران نیز خواست که شش ماه پس از دز دوم خود، اقدام به دریافت دز یادآور کنند.

دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا در امور کووید-۱۹، نیز در سخنانش گفت دانشمندان امیدوار هستند طی یک تا دو هفته دیگر بفهمند واکسن‌های موجود چه قدر در برابر گونه جدید محافظت ایجاد می‌کنند و این گونه در مقایسه‌ با گونه‌های پیش از خود چه اندازه خطرناک است.

آقای بایدن هفته گذشته و پس از قرار گرفتن گونه جدید کرونا در طبقه‌بندی گونه‌های «نگران‌کننده» توسط سازمان بهداشت جهانی، اقدام به محدود کردن سفر از آفریقای جنوبی و هفت کشور دیگر در جنوب آفریقا کرد که از روز دوشنبه به اجرا درآمد.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت اگر آمریکایی‌ها واکسن بزنند و از ماسک استفاده کنند، نیازی به تعطیلی گسترده نخواهد بود.

دکتر فاوچی می‌گوید هدف از اعمال محدودیت‌های مسافرتی ایجاد فرصت کافی برای ایالات متحده آمریکا بود تا اطلاعات بیشتری در مورد گونه جدید ویروس به دست آورد و کارزار واکسیناسیون عمومی را شدت ببخشد.

جو بایدن همچنین تأکید کرد که دولت او از هیچ تلاشی برای حفظ سلامت مردم آمریکا و محافظت از آنها دریغ نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG