لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۵

اختصاصی؛ پوران ناظمی توسط سازمان اطلاعات سپاه احضار و بازجویی شد


پوران ناظمی، فعال حقوق بشر
پوران ناظمی، فعال حقوق بشر

بنا بر اطلاعاتی که در اختیار صدای آمریکا قرار گرفته، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پوران ناظمی، فعال حقوق بشر، را که به تازگی با سپردن وثیقه موقتا از زندان آزاد شده بود، بار دیگر احضار و بازجویی کرده است.

یک منبع نزدیک به خانواده ناظمی، روز سه‌شنبه ۲۰ دی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که پوران ناظمی «دوشنبه ۱۹ دی چندین ساعت در سازمان اطلاعات سپاه مورد بازجویی قرار گرفته است.»

بنا بر این گزارش، در بازجویی چند ساعته از این فعال حقوق بشر در مورد «ارتباط با خبرگزاری‌های خارج کشور و دلیل ارتباط و حمایت او از جامعه ال‌جی‌بی‌تی پرسش‌هایی شده است.»

احضار مجدد پوران ناظمی به سازمان اطلاعات سپاه در حالی است که او روز اول دی با سپردن وثیقه به طور موقت از زندان آزاد شده است.

پوران ناظمی، یکی از ۱۴ زن امضاکننده نامه درخواست استعفای علی خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی است. او در پیامی ویدئویی که ۱۶ مهر، پیش از آخرین بازداشتش ضبط شده، گفته بود که به خاطر آینده و این که نمی‌خواهد بچه‌های ایران آنچه را خود او از سر گذرانده، تجربه کنند، گفته بود «خوشبختی آن چیزی نیست که دودستی تقدیممان کنند» و «از هیچ چیز نمی‌ترسم. درست است که بیمارم و نگرانید که بیماری‌ام عود نکند، اما من مطمئنم یک نیروی خارق‌العاده، خدا، مواظب ما است.»

  • 16x9 Image

    ساقی لقایی

    ساقی لقایی پس از چند سال همکاری با روزنامه‌های مختلف، در سال ۱۳۷۸ خبرنگار و سپس سردبیر پارلمانی و اقتصادی ایسنا شد. او از سال ۱۳۸۵ فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر مسائل ایران و حقوق بشر ادامه داد و در بهار ۱۴۰۰ به بخش فارسی صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG