لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۷

دادگاهی در پاکستان حکم به آزادی «نواز شریف» و اعضای خانواده‌اش تا زمان دادگاه داد


نواز شریف که بعد از بازگشت به پاکستان زندانی شده بود، بعد از مرگ همسرش موقتا به مرخصی آمده بود.
نواز شریف که بعد از بازگشت به پاکستان زندانی شده بود، بعد از مرگ همسرش موقتا به مرخصی آمده بود.

دادگاه عالی اسلام‌آباد در پاکستان حکم زندان نواز شریف نخست وزیر پیشین این کشور، دختر و داماد او را تعلیق کرد و تا زمان رسیدگی به پرونده در دادگاه تجدیدنظر، آنها آزاد خواهند بود.

پیشتر، در ۱۵ تیر، دادگاهی در اسلام آباد نواز شریف نخست وزیر پاکستان را، به جرم فساد مالی مرتبط با خرید یک خانه در محله اعیان نشین لندن توسط خانواده او، به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. وقتی که دو ماه پیش، او، دختر و دامادش به کشور بازگشتند، به اتهام فساد زندانی شدند.

حکم زندان آقای شریف ۶۸ ساله که به طور غیابی صادر شد، یک ضربه سنگین به حزب متبوع او پیش از انتخابات ۲۵ ژوئیه محسوب شد. در آن انتخابات «عمران خان» بازیکن سابق کریکت پیروز شد و به نخست وزیری رسید.

روز چهارشنبه ۲۸ شهریور، دادگاه عالی اسلام‌آباد حکم بازداشت خانواده شریف را تعلیق کرد و آنها تا پایان رسیدگی به پرونده شان در دادگاه تجدیدنظر، آزاد خواهند بود.

هفته پیش، نواز شریف و دخترش که زندانی بودند، به طور موقت برای شرکت در مراسم تشییع کلثوم همسر نخست وزیر سابق پاکستان از زندان آزاد شدند.

خانم کلثوم نواز روز سه‌شنبه هفته پیش، به علت سرطان در لندن درگذشت و جنازه او برای خاکسپاری به لاهور مرکز ایالت پنجاب در پاکستان منتقل شد.

نواز شریف یکی از سیاستمداران برجسته پاکستان است که در طول چهار دهه گذشته در بالاترین سطوح سیاسی و اجرایی حضور فعال داشته و سه بار به مقام نخست وزیری رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG