لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۸

وزیر خارجه آمریکا در اسلام آباد با مقام‌های ارشد پاکستان دیدار کرد


دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا (چپ) با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان - اسلام آباد ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
دیدار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا (چپ) با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان - اسلام آباد ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه وارد اسلام آباد شد و با همتای پاکستانی خود و همچنین عمران خان نخست وزیر جدید پاکستان دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای پمپئو پیش از دیدار با عمران خان، با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

وزیر خارجه آمریکا در این دیدارها بر اهمیت روابط آمریکا و پاکستان و همکاری در حوزه‌هایی که دو طرف منافع مشترک دارند تاکید کرده است.

بنا بر اعلام وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئو همچنین با رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان دیدار و در مورد همکاری عمیق‌تر دو کشور در حوزه مبارزه با تروریسم ابراز امیدواری کرده است.

سفر وزیر خارجه آمریکا به پاکستان در حالی انجام می‌شود که روابط دو کشور اخیرا تیره شده و واشنگتن کمک‌های خود را به اسلام آباد تعلیق کرده است.

آقای پمپئو پیش از ورود به پایتخت پاکستان به خبرنگاران همراه خود در هواپیما گفته بود که هدف از این سفر بازسازی روابط تیره بین دو کشور است.

واشنگتن می‌گوید که اسلام آباد از مبارزه جدی با پیکارجویان در پاکستان خودداری می‌کند و کمک‌های مالی و نظامی خود به آن کشور را تعلیق کرده است.

آمریکا پیش از سفر آقای پمپئو از توقف ارائه ۳۰۰ میلیون دلار کمک به پاکستان خبر داده بود. پیش از آن، کمک‌های مالی دیگری هم تعلیق شده بود.

وزیر خارجه آمریکا در رأس یک هیات بلندپایه، از جمله ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده، به پاکستان رفته است.

به گفته وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در همه دیدارهای امروز خود در اسلام آباد، بر اهمیت نقش پاکستان در برقراری صلح در افغانستان، و اتخاذ تدابیر قاطع‌تر و پایدارتر علیه تروریست‌ها و پیکارجویانی که صلح و امنیت منطقه را تهدید می‌کنند، تاکید کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG