لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۵

تصمیم جدید دولت اوباما درباره قانون بیمه سلامت


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه گفت آمریکاییان می توانند قراردادهای فعلی بیمه های سلامت خود را برای یک سال دیگر نگه دارند.

تصمیم جدید رئیس جمهوری آمریکا به دنبال افزایش فشار های سیاسی بر دولت فدرال در ارتباط با قانون اصلاح نظام خدمات درمانی موسوم به اوباماکر گرفته شده است.

منتقدان می گویند سایت اینترنتی دولتی و سایت های ایالتی که بر اساس قانون اصلاح نظام خدمات درمانی برای آمریکاییان طراحی شده تا از آن برای خرید بیمه سلامت استفاده کنند، دارای ایرادات فراوان است.

جمهوری خواهان به طور جدی خواستار لغو این قانون مورد حمایت رئیس جمهوری هستند.

از ۱ نوامبر امسال تاکنون، تنها اندکی بیش از ۱۰۶ هزار نفر توانسته اند بر اساس قانون جدید از سایت بیمه دریافت کنند. این رقم بسیار کمتر از انتظار دولت است.

آقای اوباما گفت که می داند که بسیاری از آمریکاییان که احتمالا تعداد آنها میلیون ها نفر می شود، از اینکه قرارداد های بیمه سلامتشان به خاطر آنکه با قانون جدید مغایر بوده و لغو شده، ناراحت هستند.

آقای اوباما قبلا وعده داده بود که آمریکاییان این گزینه را دارند که می توانند بیمه های خود را نگه دارند.

تصمیم جدید دولت فدرال که روز پنجشنبه اعلام شد به شرکت های بیمه سلامت اجازه می دهد تا برای یک سال قراردادهایی که به خاطر قانون جدید موسوم به اوباماکر لغو شده بود را دوباره تمدید کنند.

شرکت های بیمه می توانند سال آینده نیز قراردادهایی را که با حداقل های لازم در قانون اوباماکر مطابق نیست، عرضه کنند. اما این شرکت ها باید به متقاضیان بگویند که این کمبود ها چیست و چه گزینه های دیگری برای متقاضیان بیمه سلامت وجود دارد.

نتایج یک نظرخواهی سراسری در آمریکا نشان می دهد میزان محبوبیت باراک اوباما به پایین ترین سطح رسیده است.

نشانه های جدیدی از آسیب دیدن سیاسی وجه دولت در نزد افکار عمومی آمریکاییان درباره توانایی های دولت اوباما نمایان شده است.

یک نظر سنجی گالوپ می گوید ۵۵ درصد آمریکایی ها با قانون اوباماکر مخالف هستند.

جان بینر، سخنگوی جمهوری خواه مجلس نمایندگان می گوید تعداد پایین کسانی که طبق قانون اوباماکر خدمات بیمه دریافت کرده اند نشان می دهد که این قانون نتوانسته کارایی داشته باشد، و باید لغو شود.


آقای اوباما روز پنجشنبه گفت شخصا خود را مسوول می داند که کار حزب دموکرات را سخت تر کرده است.

باراک اوباما از ساختار کلی قانون اصلاح نظام بیمه و خدمات درمانی دفاع کرده و می گوید وضعیت قبلی کارایی نداشت.

او گفت قانون جدید باعث می شود ده ها میلیون نفری که از پوشش بیمه برخوردار نیستند، بتوانند از بیمه بهره مند شود.

رئیس جمهوری آمریکا درباره منتقدان جمهوری خواه اوباماکر گفت که آنها نمی گویند
که اگر این قانون نباشد چه جایگزینی برای آن در نظر دارند.
XS
SM
MD
LG