لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۴

اذعان اوباما به نقص وبسایت بیمه درمانی


مقامات آمریکایی از اشکالات فنی عمده در نظام ثبت نام آنلاین برای بیمه سلامتی عمومی خبر می دهند و می گویند کارشناسانی را برای اصلاح سیستم وارد پروژه کرده اند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در کاخ سفید درباره طرح بیمه خود در کاخ سفید صحبت کرد.

وبسایت ثبت نام برای بیمه بهداشت و درمان عمومی، پایگاه اصلی طرح بیمه ارزان قیمت اوباما است است که در سال ٢٠١٠ مطرح شد. طرح بیمه عمومی، بزرگترین دستاورد داخلی باراک اوباما به شمار می رود.

طرح بیمه روی یک پایگاه آنلاین عرضه شد و هدفش ارائه بیمه درمانی «ارزان و باکیفیت» برای همه آمریکایی ها است. اما این وبسایت از تاریخ شروع به کار در اول اکتبر (٩ مهر) با برخی مشکلات فنی عمده همراه بوده است.

از جمله کاربران اینترنتی قادر به بازکردن حساب کاربری نبودند، پیام های متعدد ضد و نقیض دریافت می کردند، و کل سیستم بیش از حد کند بوده و یا اصلا روی کامپیوتر پیاده سازی نمی شد. آقای اوباما این گرفتاری های فنی را «غیرقابل قبول» توصیف کرده است.

وزارت خدمات بهداشت آمریکا که وبسایت را اداره می کند روز یکشنبه گفت شماری از «بهترین و ممتازترین» کارشناسان فنی را از داخل و خارج آمریکا برای حل نارسایی ها استخدام کرده است. گفته می شود که این کارشناسان در حال کار مدام شبانه روزی برای کشف و حل مشکلات سایت و بهبود کارکرد آن هستند.

دولت اوباما پیشتر گفته بود که بار زیاد متقاضیانی که همزمان به سایت مراجعه می کنند عامل بروز مشکلات است. دولت بعداً به وجود مشکلات بیشتر اذعان کرد.

کاخ سفید می گوید تقریبا نیم میلیون تقاضا برای بیمه بهداشت و درمان از اول اکتبر تاکنون دریافت شده است. متقاضیان بیمه باید اول در این طرح ثبت نام کنند.

مقامات شمار دقیق ثبت نام شدگان را اعلام نکرده اما دولت می گوید هدفش ثبت نام ۷ میلیون متقاضی تا ۳۱ ماه مارس است.

مخالفان جمهوری خواه آقای اوباما طرح بیمه عمومی اوباما زیر شلاق انتقاد گرفته اند و می گویند این طرح به شدت به اقتصاد کشور لطمه می زند. انتقادها و اقدامات نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا و مخالفت آنان با طرح فوق، منجر به تعطیلی موقت بخش هایی از دولت آمریکا در ماه اکتبر شد.

جمهوری خواهان خواستار اعمال تغییراتی در قانون بیمه بودند تا در ازای آن بودجه دولت را تصویب کنند، اما آقای اوباما با آن شروط آنان موافقت نکرد و همین تعطیلی ١٦ روزه بخش هایی از دولت را به دنبال داشت.

تعطیلی موقت با پیمانی دو حزبی برای بازگشایی دولت و پرهیز از ناتوانی در پرداخت وام های آمریکا، به پایان رسید.
XS
SM
MD
LG