لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۸

اوباما: «بر رفع مشکلات تارنمای بیمه نظارت می کنم»


رئیس جمهوری آمریکا در حال سخنرانی در مورد بیمه درمانی در بوستون، ۳۰ اکتبر ۲۰۱۳
رئیس جمهوری آمریکا در حال سخنرانی در مورد بیمه درمانی در بوستون، ۳۰ اکتبر ۲۰۱۳

بر مبنای طرح لازم الاجرای بیمه درمانی اوباما، آن دسته از شهروندان آمریکایی که بیمه ندارند، پنج ماه فرصت دارند تا این بیمه درمانی دولتی را بخرند.

باراک اوباما می گوید تمام مسئولیت نظارت بر رفع نواقص و مشکلات فنی دسترسی به تارنمای بیمه درمانی اش را به عهده می گیرد و ترتیبی می دهد که به این دست مشکلات در اسرع وقت رسیدگی شود و گام های لازم برای برطرف شدن آنها برداشته شود.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در بوستون گفت که از کند بودن تارنما و دشواری دسترسی به آن آگاه، و از این بابت ناخشنود است.

کاترین سیبلیوس، وزیر بهداشت آمریکا، نیز روز چهارشنبه در کنگره حضور یافت و بابت این دست مشکلات فنی پوزش خواست. وی افزود که مدیریت تازه ای را برای اداره امور تارنمای بیمه درمانی به کار گمارده و هم اکنون وضع تارنما بهبود یافته و بهتر از این هم خواهد شد.

آقای اوباما طی سخنان روز چهارشنبه اش در بوستون گفت که به رغم مشکلاتی که تاکنون وجود داشته و تعدادی از آنها هم اکنون نیز وجود دارد، تارنمای بیمه درمانی اوباما به زودی به بهترین و راحت ترین وسیله ای بدل خواهد شد که مردم از طریق آن بتوانند بیمه شوند.

رئیس جمهوری آمریکا در «فانویل هال» در بوستون سخنرانی کرد: جایی که میت رامنی، فرماندار پیشین ماساچوست و رقیب جمهوریخواه آقای اوباما در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، در سال ۲۰۰۶ طرح بیمه درمانی آن ایالت را امضا و لازم الاجرا کرد.

برمبنای طرح بیمه درمانی اوباما، آن دسته از شهروندان آمریکایی که بیمه نیستند، تا ۳۱ ماه مارس سال آینده میلادی(درست ۵ ماه) مهلت دارند تا از این طرح استفاده کنند و با خرید آن، از طریق کارفرما یا به شکل خویش فرما، بیمه شوند.

منتقدان این طرح، از جمله جمهوریخواهان، از پیچیدگی این برنامه شکایت دارند و می گویند که مشکلات تارنمای بیمه درمانی اوباما حاکی از ناتوانی دولت در اداره آن و ارائه برنامه مناسب بیمه به شهروندان است.
XS
SM
MD
LG