لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۰۹

رفع مشکلات فنی وبسایت بیمه درمانی اوباما


جی کارنی سخنگوی کاخ سفید واشنگتن
جی کارنی سخنگوی کاخ سفید واشنگتن

برخی از قانونگزاران دموکرات و جمهوریخواه به دلیل آماده نبودن وبسایت، خواستار تأخیر در جریمه افراد بدون بیمه شده اند.

قرار است کاخ سفید با همکاری با شرکتهای عمده بیمه درمانی آمریکا نقص فنی وبسایت بیمه درمانی کشور را برطرف سازند.

از اول ماه میلادی جاری تا به حال هزاران نفر از کسانی که می خواستند از طریق اینترنت به وبسایت بیمه درمانی وارد شوند با مشکلات فنی روبرو شده، و بدین خاطر، نتوانستند برای بیمه درمانی جدید، موسوم به بیمه اوباما، ثبت نام کنند.

برخی از کاربران از آهستگی سیستم، برخی دیگر از نپذیرفتن اسم عبور، و بسیاری از قیمت های مختلف و متضاد برای یک نوع بیمه درمانی واحد شکایت می کردند.
کاخ سفید گفته است که با کارشناسان وبسایت شبانه روز تلاش می کند تا مشکلات فنی وبسایت درمانی را بر طرف سازد.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید گفت دولت پیش بینی می کرد که ممکن است وبسایت درمانی با مشکلاتی روبرو شود، ولی هرگز انتظار نداشت که با چنین مسائل عظیم و متعددی مواجه گردد.

جمهوریخواهان مخالف قانون بیمه بهداشتی اوباما گفتند مشکلات فنی نشانگر این واقعیت است که قانون بیمه درمانی هنوز آماده نیست، و اجرای آن باید به تأخیر بیافتد.

به موجب قانون بیمه درمانی جدید، کسانی که بیمه درمانی ندارند، می توانند از طریق این وبسایت، و به کمک یارانه دولتی، برای بیمه درمانی ثبت نام کنند. قانون بیمه بهداشتی جدید همچنین کسانی را که از گرفتن بیمه درمانی قصور کرده اند را مجبور به پرداخت جریمه کرده است.

اخیراً برخی از قانونگزاران حزب دموکرات نیز به همتایان جمهوریخواه خود پیوسته، و به دلیل آماده نبودن وبسایت، خواستار تأخیر در جریمه افراد بدون بیمه شده اند.
XS
SM
MD
LG