لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۰

اوباما نيروی اقتصاد آمريکا را ستود


باراک اوباما، رئيس جمهوری ايالات متحده، در کنفرانس خبری در کاخ سفید واشنگتن – ۲۸ آذر ۱۳۹۳ (۱۹ دسامبر ۲۰۱۴)
باراک اوباما، رئيس جمهوری ايالات متحده، در کنفرانس خبری در کاخ سفید واشنگتن – ۲۸ آذر ۱۳۹۳ (۱۹ دسامبر ۲۰۱۴)

رئيس جمهوری همراه با خانواده اش، بانوی اول میشل اوباما، و دو دختر خود، برای تعطیلات زمستان اکنون در هاوایی بسر ميبرد

باراک اوباما، رئیس جمهوری ايالات متحده، در آخرين کنفرانس خبری امسال خود، از سیاست‌های دولت در طول سال گذشته دفاع کرد و گفت، «اقتصاد ایالات متحده در حال بهبود و در پيشاپيش اقتصادهای ديگر جهان قرار دارد.»

آقای اوباما گفت شکی نیست که ایالات متحده در زمينه‌هايی که اهميت دارد پيشرفت‌هايی کرده است. او قول داد که در دو سال باقی مانده از رياست جمهوری‌اش، برای بهتر کردن زندگی خانواده‌های آمریکایی در ادامه رشد اقتصادی از هيچ کوششی فروگذار نکند.

رئيس جمهوری همراه با خانواده اش، بانوی اول میشل اوباما، و دو دختر خود، برای تعطیلات زمستان عازم هاوایی شد.

درکنفرانس خبری روز جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ (۱۹ دسامبر ۲۰۱۴) اوباما به پرسش‌های خبرنگاران درزمينه های مختلف پاسخ گفت، که موضوعاتی چون تغییر چشمگیر سیاست ایالات متحده در قبال کوبا، کشف رد پای کره شمالی در حمله سایبری ویرانگر به شرکت سونی، و فرمان بحث برانگیز اجرایی رئيس‌جمهوری درمورد مهاجرت را در برمی‌گرفت.

مسائل دیگری که رئيس جمهوری به آنها پاسخ گفت عبارتند از مبارزه با شبه نظامیان دولت اسلامی، گزارش مجلس سنا در مورد روش‌های بازجویی سیا و پایان عملیات جنگی آمریکا در افغانستان در پايان سال.

گزارش‌گران همچنين در مورد رابطه پرتنش رئيس‌جمهوری با جمهوری‌خواهان کنگره سوال کردند. کنگره جديد از ماه ژانويه آغاز به‌کار خواهد کرد و جمهوری‌خواهان کنترل هر دو مجلس نمایندگان و سنا را به‌دست خواهند گرفت.

پس از شکست حزب دموکرات در انتخابات ميان‌دوره‌ای ماه نوامبر کنگره، اين نخستين کنفرانس خبری اوباما در کاخ سفید بود.

XS
SM
MD
LG