لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۷

عواقب عدم‌‌تزریق واکسن کرونا؛ جوکوویچ رقابت‌های «میامی» را هم از دست داد


نوواک جوکوویچ
نوواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ، ورزشکار سرشناس تنیس اهل صربستان و بازیکن شماره یک جهان نتوانست به آمریکا سفر کند و رقابت‌های تنیس «میامی» در ایالت فلوریدا را از دست داد.

او از مخالفان واکسن کرونا است و این واکسن را تزریق نکرده است. براساس قوانین کنونی آمریکا، اتباع کشورهای خارجی برای ورود به ایالات متحده باید علیه کووید واکسینه باشند و در غیر اینصورت به آنها اجازه ورود داده نخواهد شد.

به گزارش شبکه ورزشی «ایی‌اس‌پی‌ان»، جیمز بلیک، مدیر رقابت‌های تنیس میامی، جمعه بصورت رسمی اعلام کرد که نواک جوکوویچ در این مسابقات شرکت نخواهد کرد.

او گفت که برگزارکنندگان از دولت آمریکا خواستند تا برای این بازیکن صربستانی استثنا قائل شود و با سفرش به آمریکا موافقت کند، ولی تلاش آنها نتیجه‌ای نداشت.

نوواک جوکوویچ در مسابقات دوبی‌
نوواک جوکوویچ در مسابقات دوبی‌

در روزهای اخیر برخی از سیاستمداران از جمله فرماندار فلوریدا و دو سناتور این ایالت نیز ضمن انتقاد از قوانین دولت آمریکا در این زمینه خواستار صدور روادید برای نواک جوکوویچ شده بودند.

بازیکن شماره یک جهان از محبوبیت زیادی در رقابت‌های تنیس میامی برخوردار است و تاکنون شش بار قهرمان این‌ مسابقات شده است.

جوکوویچ ۳۵ ساله پیشتر به همین دلیل رقابت‌های تنیس «ایندین ولز» در ایالت کالیفرنیا را از دست داده بود. انتظار می‌رود که دولت آمریکا وضعیت اضطراری مرتبط با کووید ۱۹ را در ۱۱ مه لغو کند، ولی تا آن هنگام اتباع خارجی واکسینه نشده اجازه ورود به آمریکا را جز در موارد خاصی ندارند.

نواک جوکوویچ سال گذشته به دلیل عدم تزریق واکسن کرونا از استرالیا اخراج شد و نتوانست در رقابت‌های تنیس این کشور شرکت کند. او گفته است که ترجیح می‌دهد به جای تزریق واکسن ، رقابت‌های تنیس را از دست بدهد و مشکلی با این موضوع ندارد.

نوواک جوکوویچ در مسابقات دوبی‌
نوواک جوکوویچ در مسابقات دوبی‌

نواک جوکوویچ از سال ۲۰۱۹ در رقابت‌های تنیس میامی شرکت نکرده است. او صاحب ۲۲ گرانداسلم، رقابت‌های چهارگانه اصلی تنیس است و از این نظر با رافائل نادال اسپانیایی برابری می‌کند.

این بازیکن صربستانی به دلیل عدم تزریق واکسن سال کذشته دو گرانداسلم را از دست داد و در غیر اینصورت به عقیده کارشناسان می‌توانست پرافتخارترین بازیکن تنیس جهان باشد.

با بسته شدن پرونده سفر به آمریکا، نواک جوکوویچ با شرکت در رقابت‌های اروپایی که روی خاک رس برگزار می‌شود، برای حضور در مسابقات تنیس آزاد فرانسه آماده خواهد شد.

این مطلب با استفاده از گزارش شبکه ورزشی «ایی‌اس‌پی‌ان» تنظیم شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG