لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۹

پلمب مجموعه سینمایی «گلشن» مشهد به بهانه «بی‌حجابی» مراجعان


برج تجاری «آرمیتاژ» که مجموعه سینمایی «گلشن» مشهد در آن واقع شده است (رسانه‌های ایران)
برج تجاری «آرمیتاژ» که مجموعه سینمایی «گلشن» مشهد در آن واقع شده است (رسانه‌های ایران)

رسانه‌های داخلی ایران روز شنبه ۶ خرداد از پلمب مجموعه سینمایی «گلشن» مشهد، واقع در برج تجاری «آرمیتاژ»، به بهانه «رعایت نکردن حجاب مراجعان» خبر دادند.

خبرگزاری ایلنا به نقل از فرزین جیرانی، مدیر سینما گلشن، نوشت که برگزاری همایشی در این سینما که با «کشف حجاب» تعدادی از حاضران همراه بود، دلیل پلمب این مجموعه بوده است.

مدیر سینما گلشن با انتقاد از این موضوع گفت: «چند نفر در این مراسم از خانم‌های بی‌حجابی که در این مراسم بودند عکس گرفتند و انتشار همین عکس‌ها باعث پلمب سینما شد.»

به گفته او پلمب این مجموعه در حالی است که «وضعیت حجاب در بقیه سینماهای مشهد ... و اصلا کل ایران اینطور شده است.»

از آغاز سال ۱۴۰۲ نظام جمهوری اسلامی برای برخورد با زنانی که دیگر حاضر نیستند زیر بار حجاب اجباری بروند به رویکرد مهروموم کردن اماکن تجاری و محل‌های کسب مردم روی آورده است.

اما یکی از بی‌سابقه‌ترین اقدامات حکومت، تخریب کافه‌های خیابانی در فاز دوم شهرک اکباتان بود. مقامات جمهوری اسلامی اواخر اردیبهشت سال جاری به دلیل آن چه «مشکلات شهرداری» عنوان شد، شماری از کافه‌های خیابانی را که از ۱۰ سال قبل در شهرک اکباتان فعال بودند، تخریب کردند.

به گفته برخی کاربران رسانه‌های اجتماعی، حمله به کافه‌های اکباتان توسط نیروهای حکومتی از جمله «بسیجی‌ها»، از زمان آغاز اعتراضات پس از کشته شدن مهسا امینی آغاز شد. به گفته آنها هم‌زمان با تخریب کافه‌ها در روز یک‌شنبه، «نیروهای امنیتی با کلاه و ماسک مشکی» برای جلوگیری از شناسایی شدن، در محل حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG