لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۶

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: جمهوری اسلامی به جای سرکوب به حرف مردم گوش دهد


جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا - آرشیو
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا - آرشیو

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با اشاره به دیدارش با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی در حاشیه اجلاس کمک به عراق در اردن در بلاگ خود نوشت: «اتحادیه اروپا از نزدیک نحوه برخورد وحشیانه مقامات ایرانی با اعتراضات اخیر را دنبال می‌کند.»

او نوشته است: «ما از رهبری ایران می‌خواهیم که اعدام افراد دستگیر شده و سرکوب خونین معترضان مسالمت‌آمیز و همچنین تحویل پهپادها و همکاری نظامی با روسیه در جنگ تجاوزکارانه غیرقانونی علیه اوکراین را متوقف کند.»

آقای بورل می گوید جمهوری اسلامی به جای سرکوب، باید به حرف شهروندان خود گوش دهد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشته است: تهران از جنایات جنگی روسیه آگاه است و در حال ارتکاب یک اشتباه بزرگ استراتژیک است. او از امیر عبداللهیان خواسته ایران فورا حمایت نظامی خود از روسیه را متوقف کند.

بورل درباره مذاکرات احیای برجام نیز نوشته است: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد. کسانی که غیر از این فکر می کنند به سادگی خودشان را گول می زنند. به همین دلیل است که من به عنوان هماهنگ کننده، به کار در جهت بازگرداندن برجام بر اساس نتایج مذاکرات وین ادامه می دهم.

آقای بورل به طرف ایرانی یادآوری کرده که اتحادیه اروپا تحریمهای جدیدی را علیه ایران در واکنش به تحویل پهپادهای این کشور به روسیه و همچنین به دلیل نقض حقوق بشر تصویب کرده است و به این کار ادامه خواهد داد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG