لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۴

شکست «شاهزاده ایرانی» مقابل ترامپ؛ حسین وفایی از رقابت‌های جهانی اسنوکر حذف شد


حسین وفایی
حسین وفایی

حسین وفایی قهرمانی ایرانی اسنوکر، به‌رغم شکست در دور نخست مسابقات قهرمانی جهان، می‌گوید به دستاوردهای تاریخی خود افتخار می‌کند.

حسین وفایی ۲۷ ساله، که پس از یک فصل درخشان و پیروزی در رقابت‌های انتخابی راهی مسابقات قهرمانی جهان در شهر شفیلد انگلیس شده است، در دور نخست این رقابت‌ که در تالار تاریخی «کروسبیل» برگزار می‌شود به مصاف جاد ترامپ رفت و علی‌رغم اینکه شروع خوبی داشت، در نهایت مغلوب حریف انگلیسی خود شد.

حسین وفایی که در رنکینگ جهانی در رتبه هجدهم قرار دارد، تا امتیاز سه با جاد ترامپ برابر بود ولی در پایان با نتیجه ۱۰-۴ شکست خورد.

این قهرمان ایرانی با اشاره به اینکه از شرکت در مسابقات جهانی لذت برده است، گفت از اینکه برای کشورش «تاریخ‌سازی کرده» خوشحال است.


حسین وفایی که چندی پیش عنوان قهرمانی خود در مسابقات موسوم به «اسنوکر شوت‌اوت» را به مادر بزرگ مرحومش تقدیم کرده بود، گفت که از شکست مقابل جاد ترامپ درس می‌گیرد.

این بازیکن ایرانی در ادامه افزود که زندگی فراز و نشیب‌های زیادی دارد و او در مسابقات آینده قوی‌تر به میدان باز می‌گردد.

حسین وفایی ابراز امیدواری کرد که موفقیت‌های او باعث محبوبیت اسنوکر در ایران شود و جوانان بیشتری در این رشته ورزشی فعال باشند.

او با اشاره به اینکه فقط با یک چمدان و یک کیو (چوب اسنوکر) به بریتانیا رفته و مربی نداشته است، گفت امیدوار است الگوی مناسبی برای بازیکنان و مردم ایران باشد.

در هفته‌های اخیر داستان حسین وفایی که متولد آبادان است، مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است که گزارش‌های مختلفی درباره او منتشر کرده‌اند.


او که به «شاهزاده ایرانی» شهرت دارد، پس از غلبه بر مارک ویلیامز و قهرمانی در مسابقات «اسنوکر شوت‌اوت»، به این بازیکن شماره یک جهان توصیه کرد که از ورزش اسنوکر خداحافظی کند.

این موضوع بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و به جنگ لفظی طولانی میان این دو بازیکن تبدیل شد. آنها در نهایت به این قائله خاتمه دادند و آشتی کردند.

مهارت، توانایی، و اعتماد به نفس حسین وفایی با تحسین علاقمندان این رشته ورزشی همراه شده است و مسابقات او بینندگان زیادی به ویژه در میان ایرانی‌ها دارد که نتایج قهرمان خود را با دقت دنبال می‌کنند.

او نخستین ایرانی حاضر در رقابت‌های جهانی اسنوکر است که یکی از ستاره‌‌های این رشته ورزشی محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG