لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

انتشار نماهنگ «صبح»؛ شهاب برادران: این اثر در هم‌صدایی با جوانان آزادی‌خواه ایران تولید شده است


مهناز راد و شهاب برادران
مهناز راد و شهاب برادران

نماهنگ ترانه اجتماعی «صبح»، اثر جدید شهاب برادران، خواننده ایرانی ساکن کانادا در فضای مجازی منتشر شده است.

این قطعه یکی از آثاری است که در ماه‌های اخیر در حمایت از اعتراضات سراسری ایران، و انتقاد از سرکوب خشونت‌آمیز جوانان ایرانی توسط جمهوری اسلامی تولید شده است.

ترانه صبح را سهراب صمصامی سروده، و موسیقی توسط فرزین فرهادی، نوشته و تنظیم شده است. در اجرای این اثر، مهناز راد نیز شهاب برادران را همراهی می‌کند و نماهنگ یا موزیک ویدئو را حافظ ساوی ساخته است.

شهاب برادران، خواننده، نوازنده و آهنگساز ساکن تورنتو سال‌هاست که در عرصه موسیقی فعالیت می‌کند و در سال‌های اخیر آثار متنوعی را به ویژه در عرصه موسیقی تلفیقی منتشر کرده است.

این هنرمند ایرانی به صدای آمریکا می‌گوید: «این پروژه هفت هشت ماه پیش شروع شد، در حال ضبط آلبوم جدیدم به نام ستارگان کور بودم که قرار است در شهریور منتشر شود. تعدادی از آهنگ‌های این آلبوم توسط فرزین فرهادی تنظیم شده است و به همین دلیل مرتب با یکدیگر در تماس بودیم.»

به گفته شهاب برادران هنگامی که مهسا امینی و تعداد دیگری از جوانان ایرانی توسط نیروهای «سرکوبگر» حکومت کشته شدند، فرزین فرهادی نسخه اولیه این آهنگ را برای او فرستاد تا در صورت تمایل آن را بخواند.

این هنرمند ایرانی با قدردانی از فرزین فرهادی می‌گوید: «تحت تأثیر شعر، موسیقی، و تنظیم قرار گرفتم و با اشتیاق آن را اجرا کردم. همه ما که در پیدایش این اثر نقش داشتیم، خواستیم تا هم‌صدایی خود را با جوانان ایرانی در خیابان‌ها نشان دهیم و با تمام خانواده‌هایی که عزیزان خود را دست دادند، هم‌دردی کنیم.»


شهاب برادران در ادامه می‌افراید: «پیام این اثر ابراز امیدواری به فرارسیدن روزهای روشن و صبحی است که دیگر اثری از این حکومت دیکتاتور، بچه‌کش، و جنایتکار نیست.»

او با آرزوی آزادی برای ایران، توضیحات خود را با شعری از حافظ به پایان می‌برد :

مژده ای دل که مسیحی نفسی می‌آید
که ز انفاس خوشش بوی کسی می‌آید

از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
زده‌ام فالی و فریادرسی می‌آید

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG