لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

انتشار نماهنگ «کف خیابون»؛ سینا ممتحن: باید ایران را از جمهوری اسلامی پس گرفت


سینا ممتحن
سینا ممتحن

نماهنگ ترانه‌ اجتماعی «کف خیابون»، اثر جدید سینا ممتحن، خواننده، نوازنده، ‌و آهنگ‌ساز ساکن کانادا، اخیراً در فضای مجازی منتشر شده است.

آقای ممتحن از هنرمندانی است که در ماه‌های اخیر از اعتراضات سراسری در ایران حمایت کرده است.

او در این ارتباط، با انتشار پیام‌های دیداری و‌ شنیداری، ترانه، یا موزیک ویدئو در حساب کابری خود در شبکه‌های اجتماعی، ضمن اعتراض به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان توسط جمهوری اسلامی، همبستگی خود را با جنبش آزادی‌خواهی ایرانیان اعلام کرده است.

این هنرمند ایرانی ساکن تورنتو در گفتگو با صدای آمریکا درباره این قطعه موسیقایی اعتراضی توضیحاتی داده است.


به گفته سینا ممتحن، «این روزها در فضای سیاسی و مجازی ایران شاهد تشتت وحشتناکی در جبهه مبارزه هستیم که هیچ کسی را غیر از جمهوری اسلامی خوشحال نمی‌کند.»

این هنرمند افزود: هدفش از ساخت «کف خیابون» این بود که بگوید او نیز در مبارزه برای رسیدن به ایرانی رنگارنگ، با تمامی افرادی که برای گذر از «شب سیاه و کثیف جمهوری اسلامی» زحمت می‌کشند، همراه است.

سینا ممتحن می‌گوید که شرایط ماه‌های اخیر نشان داد که مردم هیچ حامی و پشتیبانی ندارند و فقط باید به خود متکی باشند، دست‌های یکدیگر را بگیرند تا از این دوران سخت عبور کنیم.

او می‌افزاید که زمان پایان دادن به زجر، درد، رنج، و فلاکتی است که جمهوری اسلامی در بیش از چهار دهه بر ایران تحمیل کرده است.

آقای ممتحن با نقل قولی از بزرگان ادب فارسی می‌گوید: «به جز مهر، به جز عشق، دگر بذر نکاریم.»

به گفته سینا ممتحن، موسیقی کف خیابون با الهام از سبک راک دهه هفتاد میلادی ساخته شده است. موسیقی، ترانه، میکس، و آواز از سینا ممتحن است، و مکس سنیت، آندره پیرجوج، و مهرزاد وحدت در تولید این اثر اعتراضی مشارکت داشتند.


وی در پایان می‌گوید که‌ این فصل سیاه تاریخ چند هزار ساله ایران در کف خیابون به پایان می‌رسد و مردم باید در کنار هم ایران را از جمهوری اسلامی پس بگیرند.

این هنرمند با ابراز امیدواری از اینکه خون جوانان ریخته شده در این اعتراضات به ثمر برسد، آرزوی ایرانی متکثر، آباد و آزاد را دارد.

سینا ممتحن کف خیابون را به تمامی مبارزین راه آزادی تقدیم می‌کند، تا نور امید را در دل‌ها روشن نگاه دارد و پیامی باشد برای همبستگی و ایستادگی تا پایان دادن به جمهوری اسلامی.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG