لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۷

دادستان تهران: «سوء نیت» یاشار سلطانی «محرز» است


یاشار سلطانی، مدیر مسئول معماری نیوز اکنون در بازداشت به سر می‌برد.
یاشار سلطانی، مدیر مسئول معماری نیوز اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

دادستان تهران می‌گوید که «سوء نیت خاص» یاشار سلطانی «محرز» است. یاشار سلطانی روزنامه‌نگاری است که پس از افشای واگذاری زمین‌های شهرداری به مدیران همسو بازداشت شده و در زندان به سر می‌برد.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران، روز سه شنبه ۴ آبان اعلام کرد که احمد حکیمی‌پور عضو شورای شهر تهران اسناد سازمان بازرسی درباره تخلفات شهرداری تهران را در اختیار یاشار سلطانی گذاشته است.

با این حال به اعتقاد دادستان تهران «سوء نیت خاص» یاشار سلطانی «محرز» است؛ چرا که به گفته او سازمان بازرسی کل کشور به یاشار سلطانی و برخی اعضای شورای شهر «به صراحت و مکرر اعلام کرده و هشدار داده بودند که گزارش سازمان بازرسی محرمانه و انتشار آن ممنوع است».

اعلام قطعی «سوءنیت» متهم در حالی صورت می‌گیرد که آقای سلطانی در بازداشت است و جلسه دادگاه او نیز برگزار نشده است.

از سوی دیگر سند منتشر شده توسط وبسایت معماری‌نیوز فاقد مهر محرمانه است، اما آقای دولت‌آبادی می‌گوید نبود این مهر دلیل بر غیرمحرمانه بودن سند نمی‌شود.

احمد حکیمی‌پور، عضو شورای شهر تهران یکی از منتقدان محمدباقر قالیباف، شهردار تهران است و وبسایت صبح نو از احتمال احضار او به دادگاه خبر داده است. آقای حکیمی‌پور در پاسخ به خبرنگار این رسانه گفته است: «لزومی نمی‌بینم به این سوال جواب دهم چون کمکی به این موضوع نمی‌کند.»

یاشار سلطانی، مدیر مسئول معماری نیوز، پس از آن بازداشت شد که این وبسایت نامه‌ سازمان بازرسی کل کشور به شهرداری تهران را که در آن درباره واگذاری املاک شهرداری به برخی اشخاص توضیح خواسته شده بود، منتشر کرد.

انتشار این نامه‌ واکنش تند برخی از اعضای شورای شهر را که نام آنها در نامه آمده بود، در پی داشت. در نامه سازمان بازرسی قید شده بود که شهرداری تهران املاکی را به برخی افراد همسو از جمله اعضای شورای شهر، کارکنان قوه قضائیه و مدیران شهرداری با تخفیف چند ده درصدی واگذار کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG