لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۰

نامه چهارده عضو شورای شهر تهران به رئیس قوه قضائیه برای آزادی یاشار سلطانی


یاشار سلطانی روزنامه نگار مدیر مسئول سایت معماری نیوز
یاشار سلطانی روزنامه نگار مدیر مسئول سایت معماری نیوز

تعدادی از اعضای شورای شهر تهران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار آزادی یاشار سلطانی، مدیر سایت خبری معماری نیوز شدند.

به گزارش ایسنا، ۱۴ عضو شورای شهر تهران روز یکشنبه ۹ آبان با امضای این نامه از صادق لاریجانی خواسته‌اند که شرایط آزادی یاشار سلطانی را به توجه به «حمایت از گردش آزاد اطلاعات» و «فرهنگ نقد» فراهم کند.

نامه اعضای شورای شهر به امضای احمد مسجد جامعی و ۱۳ عضو دیگر این شورا شامل احمد حکیمی پور، علی صابری، محمد حقانی، عبدالحسین مختاباد، احمد دنیامالی، محسن سرخو، رحمت‌الله حافظی، فاطمه دانشور، اسماعیل دوستی، محمدمهدی تندگویان، غلامرضا انصاری، محمد سالاری و ولی‌الله شجاع‌پوریان رسیده است. شورای شهر تهران ۳۱ عضو دارد.

یاشار سلطانی، روزنامه نگار و مدیر سایت معماری نیوز در پی افشای تخلفات شهرداری تهران در واگذاری املاک به افراد مختلف بازداشت شد. سایت معماری نیوز برای نخستین بار نامه سازمان بازرسی به اعضای شورا و مقامات شهرداری را منتشر کرد که در آن در مورد واگذاری املاک توضیح خواسته شده بود. طبق این نامه شهرداری تهران املاکی را به افرادی از داخل و بیرون از مدیریت شهری با تخفیف ۵۰ درصدی واگذار کرده است.

در پی انتشار نامه سازمان بازرسی، مهدی چمران رئیس شورا و برخی از مقام‌های شهرداری انتشار آن را با توجه به محرمانه بودنش، غیرقانونی دانستند و از دستگاه قضایی خواستار رسیدگی شدند. دادستان تهران نیز دستور بازداشت مدیر سایت معماری نیوز را صادر کرد.

تخلف شهرداری در واگذاری املاک قطعی است

نامه اعضای شورای شهر در حالی منتشر شده است که دادستان کل کشور پنجشنبه شب، ششم آبان در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که شهرداری تهران در واگذاری ۴۵ ملک به افراد تخلف قطعی کرده است.

به گفته محمد جعفر منتظری، این افراد در مجموعه شهرداری تهران و تعاونی های زیر مجموعه آن نبوده و قرارداد واگذاری ملک به آنها باطل بوده است. او توضیح داد که تا کنون قرارداد ۳۶ نفر از این افراد باطل شده است.

اعلام این تخلف در حالیست که پیشتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران اعلام کرده بود همه واگذاری ها در چارچوب قانون و اختیارات شهرداری صورت گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG