لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۷

احسان مازندرانی، روزنامه نگار ایرانی، از زندان آزاد شد


وکیل احسان مازندرانی، روزنامه نگار ایران و مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان، از آزادی او خبر داد.

به گزارش ایسنا، هوشنگ پوربابایی روز شنبه ۲۳ بهمن گفت که موکل او پس از سپری کردن محکومیت خود از زندان آزاد شد.

آقای مازندرانی که مهر ماه گذشته برای درمان به مرخصی رفته بود آذر ماه به زندان بازگشت. در آن هنگام وکیل این روزنامه نگار اعلام کرد که حدود یک سال از محکومیت موکل او باقی مانده است.

احسان مازندرانی به همراه چند روزنامه نگار دیگر، از جمله عیسی سحرخیز، آفرین چیت ساز و سامان صفرزایی، آبان ماه گذشته در قالب پروژه‌ای به نام مقابله با نفوذ توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. او اردیبهشت ماه گذشته به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به هفت سال زندان محکوم شد اما حکم او در دادگاه تجدیدنظر به دو سال کاهش یافت.

این زندانی در مهر ماه امسال در اعتراض به رسیدگی نکردن به خواسته‌های خود دست به اعتصاب غذا زد. او در پی وخامت حال ناشی از اعتصاب غذا برای مداوا به مرخصی رفت و وکیل او نیز امیدواری کرد که آقای مازندرانی با توجه به قانون مجازات اسلامی و اینکه نیمی از محکومیت خود را گذرانده است، بتواند به طور مشروط از زندان آزاد شود.

او آذرماه نیز اعلام کرد که پزشکی قانونی تایید کرده است که آقای مازندرانی باید مداوای بیماری کلیوی خود را بیرون از زندان پیگیری کند.

حال به نظر می رسد که دادستان با توجه به نیاز احسان مازندرانی به درمان و سپری شدن بیش از نیمی از محکومیت او، حکم به آزادی این روزنامه نگار داده است.

XS
SM
MD
LG