لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۵

احسان مازندرانی برای مداوا از زندان آزاد شد


وکیل احسان مازندرانی، روزنامه نگار زندانی، اعلام کرد که موکل او برای انتقال به بیمارستان و مداوا از زندان آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، هوشنگ پوربابایی روز یکشنبه ۱۸ مهر با اعلام این خبر ابراز امیدواری کرد که آقای مازندرانی با توجه به قانون مجازات اسلامی و اینکه نیمی از محکومیت خود را گذرانده است، بتواند به طور مشروط از زندان آزاد شود.

به گفته اعضای خانواده احسان مازندرانی، این زندانی شهریور ماه امسال با ارسال نامه‌ای خطاب به دادستان کل کشور خواسته‌هایی مطرح کرد و با توجه به برآورده نشدن آنان، از اول مهر ماه دست به اعتصاب غذا زد.

تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره علت بازداشت پنج روزنامه نگار که به اتهام نفوذ دستگیر شدند، در اختیار قرار دادن زمانی از برنامه گفت و گوی ویژه خبری و آزادی مشروط با توجه به گذران بیش از یک سوم دوران حبس، از درخواست‌های احسان مازندرانی در نامه به دادستان بود.

احسان مازندرانی مدیر مسئول سابق روزنامه فرهیختگان، و سه روزنامه نگار دیگر، آفرین چیت ساز، عیسی سحرخیز و سامان صفرایی، آذرماه سال گذشته در پروژه‌ای به نام مقابله با نفوذ توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شدند.

آقای مازندرانی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت سال زندان محکوم شد اما وکیل او گفت که حکم او در مرحله تجدیدنظر به دو سال زندان کاهش یافت.

زندانی شدن این روزنامه نگاران طی یک سال گذشته اعتراض روزنامه نگاران و نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر را در پی داشته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG