لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی برای همسرش "وصیت‌نامه" فرستاد


اینتساگرام ملیحه حسینی، همسر احسان مازندرانی
اینتساگرام ملیحه حسینی، همسر احسان مازندرانی

ملیحه حسینی، همسر احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار زندانی در صفحه ایسنتاگرام خود خبر داده که از آقای مازندرانی "وصیت‌نامه" دریافت کرده است.

احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار و مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان آبان ماه سال گذشته به همراه چهار روزنامه‌نگار دیگر در پروژه امنیتی موسوم به "نفوذ" بازداشت شدند و در اردیبهشت ماه امسال مجموعا به ۲۷ سال زندان محکوم شدند. حکم در نظر گرفته شده برای آقای مازندرانی ۷ سال حبس تعزیری است.

ملیحه حسینی روز جمعه، ۳۱ اردیبهشت در صفحه ایسنتاگرام خود نوشت نمی‌داند چه اتفاقی برای احسان مازندرانی افتاده که او تصمیم گرفته "وصیت‌نامه" بنویسد و با پست برای همسرش بفرستد؛ آن هم در شرایط "بی‌خبری مطلق".

یک روز پیش از این هم خانم حسینی نوشته بود که روز چهارشنبه و یک روز پس از این که متوجه شده احسان مازندرانی را از بند ۸ زندان اوین به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مراجعه کرده است. در آنجا به او گفته شد که به دستور قاضی مقیسه، احسان مازندرانی به بند ۲ الف زندان اوین که در اختیار سپاه است منتقل شده است. اما وقتی ملیحه حسینی به زندان اوین مراجعه می‌کند به او می‌گویند که همسرش در بند ۲ الف نیست و از پاسخگویی امتناع می‌کنند.

ساعاتی پس از انتشار این مطلب در اینستاگرام ملیحه حسینی، سام حسینی برادر همسر احسان مازندرانی در گفت‌وگو با صدای آمریکا عنوان کرد که خانواده مطلع شده‌اند آقای مازندرانی در بند ۲ الف زندان اوین حضور دارد.

گویا علت این انتقال هم نوشتن نامه‌ای سرگشاده به دادستان کل کشور و نیز تنظیم وصیت‌نامه پیش از تصمیم به اعتصاب غذا بوده است.

ایران در رده بندی سال ۲۰۱۵ گزارشگران بدون مرز با چهار رتبه صعود نسبت به سال گذشته، در رتبه ۱۶۹ جهان و در میان کشورهای سرکوبگر مطبوعات قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG