لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

یک نماینده مجلس سه عضو هیئت پیشین مذاکره‌کننده ایران را «جاسوس غربی‌ها» خواند


جمعی از اعضای پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران - آرشیو
جمعی از اعضای پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران - آرشیو

یک نماینده مجلس شورای اسلامی هیئت مذاکره‌کننده پیشین ایران را «افرادی سست‌عنصر» خواند و بدون ارائه توضیحی مدعی شد که از میان شش نفر مذاکره‌کننده، «سه نفر آنها جاسوس غربی‌ها بودند.»

پایگاه خبری «صبح توس»، روز جمعه ۲۹ بهمن گزارش داد محسن زنگنه نماینده حوزه تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه، در مجلس گره زدن مشکلات ایران از جمله «اقتصاد و معیشت» به موضوع برجام را «خطای راهبردی» نامیده است.

زنگنه اعضای هیئت کنونی مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات اتمی را افرادی «با روحیه انقلابی و جهادی» توصیف کرد و ادعا کرد: «شکست سیاست‌های فشار حداکثری علیه ایران» به دست آمده است.

روز پنج‌شنبه نیز علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی «راه مقابله با فشار اقتصادی» را «تلاش درونی و خنثی کردن تحریم‌ها» دانست و با اشاره به این که «نگاه به آینده مهم است»، گفت که «غفلت و کوتاهی» در توافق پیشین برجام در سال‌های ۹۴ و ۹۵ موجب مشکلات سال‌های بعد شد.

او اضافه کرد: «ایراد و اعتراض بنده این بود که نکاتی باید در برجام رعایت می‌شد تا مشکلات بعدی پیش نیاید و در تذکرات هم مکرر آنها را گفتم اما بعضی از آن نکات مورد توجه قرار نگرفت.»

پرونده‌های مهم در جمهوری اسلامی از جمله مذاکرات هسته‌ای بدون دخالت و نظر آیت‌الله خامنه‌ای پیش نمی‌رود.

در حال حاضر دور هشتم مذاکرات احیای برجام در وین در حال انجام است. آمریکا و ایران مذاکرات غیرمستقیمی را با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور نمایندگان آلمان، فرانسه، بریتانیا،‌ روسیه و چین پیش می‌برند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG