لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

تنکر ترکرز محل نگهداری کشتی‌های توقیف‌شده یونانی را شناسایی کرد


قایق‌های سپاه در کنار نفتکشی کره‌ای - آرشیو
قایق‌های سپاه در کنار نفتکشی کره‌ای - آرشیو

شرکت «تنکر ترکرز» که تردد شناورها را رصد می‌کند می‌گوید موقعیت نگهداری دو نفتکش یونانی را که هفته گذشته سپاه پاسداران آنها را توقیف کرد، شناسایی کرده است و این نفتکش‌ها در آب های ایران قرار دارند.

تنکر ترکرز روز پنجشنبه با انتشار توئیتی اعلام کرد که یکی از نفتکش‌ها به نام «دلتا پوسیدون» در شمال جزیره لارک نگهداشته شده است.

تنکر ترکز پیشتر نیز روز سه شنبه در توئیت دیگری اعلام کرده بود، دیگر نفتکش توقیف‌شده یونانی به نام «پرودنت واریر» در آب‌های بندر عباس لنگر انداخته است.

تنکر ترکرز با استفاده از تصاویر هوایی موقعیت کشتی‌ها را ردیابی می‌کند.

ایران، در اقدامی که ظاهرا به تلافی توقیف نفتکش‌ خود توسط یونان و تحویل نفت آن به آمریکا انجام شده، دو نفتکش یونانی را در آب‌های بین‌المللی خلیج فارس توقیف کرد.

مقامات ایران در اظهارات خود ضمن اشاره به تحویل محموله نفت ایران به آمریکا از سوی یونان، دو نفتکش ایرانی را به تخلف از قوانین دریایی نیز متهم کرده‌اند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، روز دوشنبه ۹ خرداد در گفت‌و‌گو با همتای یونانی خود توقیف دو کشتی یونانی در آب‌های خلیج فارس را به شدت محکوم کرد و آزادی فوری کشتی‌های توقیف‌شده، محموله‌های آنها، و خدمه را خواستار شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG