لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۵

دهها نفر در بندرعباس در ارتباط با پرونده مدلینگ بازداشت شدند


فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان از دستگیری ۴۶ نفر در ارتباط با مدلینگ در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عزیزالله ملکی روز سه شنبه ۲۶ تیر اعلام کرد که پلیس امنیت استان هرمزگان یک شبکه مدلینگ را در بندرعباس زیر نظر گرفت که تصاویر و کلیپ‌های آنها در اینستاگرام منتشر می‌شد. به گفته او، از ۴۶ فرد بازداشت شده، ۳۸ نفر مربوط به واحد صنفی متخلف(عکاسی، آرایشگاه زنانه و مزون) بوده و ۸ نفر هم از زنان مدل هستند که به مرجع قضایی معرفی شده اند.

پلیس و دستگاه‌های امنیتی در ایران در سالهای اخیر بارها با فعالان فضای مجازی، از جمله زنان مدل، عکاسان، آرایشگران، مزون‌های لباس و دختران و زنانی که ویدئوهای رقص خود را در اینستاگرام منتشر می کنند، برخورد کرده و آنها را بازداشت کرده است.

نیروهای امنیتی در سال ۱۳۹۵ دهها نفر را در شهرهای تبریز، مشهد، زاهدان و چند شهر دیگر در ارتباط با صفحات مدلینگ ایرانی در اینستاگرام، بازداشت کرد. سال ۹۶ دستگیری‌ها ادامه پیدا کرد و گروهی که ویدئوهای آموزش رقص-ورزش زومبا خود را منتشر می‌کردند در شاهرود بازداشت شدند.

حدود ۱۰ روز پیش نیز بازداشت و انتشار فیلم اعترافات چند دختر که ویدئوهای رقص خود را در اینستاگرام منتشر می کردند، از جمله مائده هژبری ۱۷ ساله، خبرساز شد.

پخش فیلم اعترافات که توسط پلیس تهیه شده بود با واکنش منفی شدیدی در فضای مجازی و بین تعدادی از نمایندگان مجلس روبرو شد. پلیس و مدیر روابط عمومی صدا و سیما اعلام کردند که پخش این مستند، با اجازه قاضی صورت گرفت، اما دستگاه قضایی ایران اجازه قاضی برای این اقدام را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG