لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۸

پلیس فارس:خدمات آرایشگاهی به عروسی‌ها تا ساعت ۱۸و عکس و فیلم تا ساعت ۲۰ مجاز است


پلیس استان فارس در اطلاعیه ای محدودیت های جدیدی را در ارائه خدمات به عروس و دامادها اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس در این اطلاعیه که روز سه شنبه ۳۰ شهریور منتشر شد اعلام کرد که راه اندازی کاروان عروسی در خیابان ممنوع است و جشن عروسی در تالارها باید پیش از ۱۲ نیمه شب به پایان برسد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: " آرایشگران زنانه و مردانه حداکثر تا ساعت ۱۸ مجاز به ارائه خدمات به عروس و داماد هستند و در این ساعت عروس و داماد باید از آرایشگاه خارج شوند. عکاسان و فیلمبرداران نیز حداکثر تا ساعت ۲۰ مجاز به ارائه خدمات به عروس و داماد می باشند و در این ساعت باید عکاسی و فیلمبرداری به اتمام برسد و عروس و داماد وارد تالار و باغ مجالس شوند."

نیروی انظتامی فارس در اطلاعیه خود همچنین نسبت به ارائه خدمات "خلاف عرف و شرع" توسط برگزارکنندگان جشن ها هشدار داده و گفته است که محدودیت‌های اعلام شده درباره جشن‌های عروسی، به منظور "پیشگیری از مظاهر علنی فساد" به اجرا گذاشته می‌شود.

پیشتر سپاه پاسداران استان فارس اعلام کرده بود که تعدادی از فعالان در صنعت مدلینگ از جمله مانکن ها، طراحان، عکاسان و صاحبان مزون های لباس، را بازداشت کرده است.

روابط عمومی سپاه فجر استان فارس خرداد اعلام کرد که نیروهای سپاه فجر طی عملیاتی دوازده نفر را به اتهام ترویج فساد فرهنگی در فضای مجازی دستگیر کرده و تعدادی از افرادی که به عنوان مالک آتلیه، مانکن و طراح لباس فعالیت می‌کردند نیز شناسایی شده و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری تسنیم هم به نقل از یک منبع آگاه در همین رابطه نوشت که ۲۰ مکان و واحد صنفی مانند آتلیه، مزون و طراح لباس به مکان ترویج فساد و فحشا تبدیل شده و به تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیراخلاقی از خانواده‌ها و افراد در فضای مجازی مبادرت می‌کردند که با اقدامات اطلاعاتی نیروهای سپاه فجر و دستور مقام قضایی ضمن پلمب این واحدهای صنفی تعداد ۱۲ نفر نیز دستگیر شدند.

حال نیروی انتظامی محدودیت‌های جدیدی برای آرایشگاه ها، عکاسی و فیلمبرداری و سالن های عروسی وضع کرده است.

XS
SM
MD
LG