لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

حکم اعدام بابک زنجانی ابلاغ شد


یکی از جلسات دادگاه بابک زنجانی
یکی از جلسات دادگاه بابک زنجانی

سخنگوی قوه قضائیه از ابلاغ حکم اعدام بابک زنجانی، متهم پرونده فساد نفتی، خبر داد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، روز یکشنبه سوم بهمن در نشست خبری با بیان اینکه حکم اعدام دو نفر از متهمان پرونده بابک زنجانی نقض شده و تحقیق دوباره از آنان آغاز شده است، گفت که حکم اعدام بابک زنجانی به او ابلاغ شده است.

بابک زنجانی که در پی کمک به فروش نفت ایران در دولت احمدی نژاد، متهم به پرداخت نکردن طلب ۱۰ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت شد، پس از یک محاکمه طولانی اسفند ماه گذشته به اعدام محکوم شد.

مسئولان دستگاه قضایی ایران اعلام کردند که در صورت پرداخت شدن بدهی این میلیاردر جوان، احتمال تغییر حکم او وجود دارد. وزارت نفت نیز که طلبکار اصلی بابک زنجانی است، اجرای حکم اعدام او را بی نتیجه دانسته است. با این حال به نظر می‌رسد با تایید حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور و ابلاغ آن به آقای زنجانی، این متهم یک گام دیگر به اجرای حکم نزدیکتر شده باشد.

از سوی دیگر آقای اژه ای روز یکشنبه اعلام کرد که تحقیقات از متهم دیگر این پرونده که در خارج از کشور بازداشت و به ایران منتقل شده، آغاز شده است.

هفته گذشته رسانه‌های ایران به نقل از منابع قضایی اعلام کردند که متهم، ع . ز . م توسط پلیس بین‌الملل در جمهوری دومینیکن بازداشت و به ایران منتقل شده است. در پی آن، دادستان تهران با اعلام گوشه ای اتهامات این فرد، از جمله همدستی با بابک زنجانی برای خرید بانک کنت تاجیکستان به قیمت چهار میلیون دلار و واگذاری آن به بانک ملت به مبلغ ۱۶۰ میلیون یورو، او را جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی نامید.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG