لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۷

واکنش دولت به تهدید صادق لاریجانی: به ادعاهای بابک زنجانی رسیدگی کنید


میرپور میں زلزلے سے سڑکیں مکمل طور پر تباہ ہوگئیں جس سے ٹریفک کی روانی روک دی گئی۔ لوگ تباہ حال سڑک کو دیکھنے کے لیے اس کے کنارے پر کھڑے ہیں۔<br />
&nbsp;
<div>&nbsp;</div>
میرپور میں زلزلے سے سڑکیں مکمل طور پر تباہ ہوگئیں جس سے ٹریفک کی روانی روک دی گئی۔ لوگ تباہ حال سڑک کو دیکھنے کے لیے اس کے کنارے پر کھڑے ہیں۔<br /> &nbsp; <div>&nbsp;</div>

سخنگوی دولت در پاسخ به تهدید رئیس قوه قضائیه درخواست کرد که به همه ادعاهای بابک زنجانی رسیدگی شود. محمدباقر نوبخت همچنین گفت که درباره کمک مالی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی چیزی نشنیده است.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت روز سه شنبه ۱۴ دی به خبرنگاران گفت: « تقاضای ما این است که هر ادعایی را بابک زنجانی مطرح کرده رسیدگی شود و نتیجه آن اعلام و مطرح شود.»

روز گذشته صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه با اشاره به ادعای کمک بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی تهدید کرده بود: «می‌توانیم تمام کسانی را که بابک زنجانی ادعاهایی در موردشان مطرح کرده است، احضار و در صورت لزوم بازداشت ‌کنیم تا معلوم شود که قضیه چه بوده است.»

سخنگوی دولت این ادعا را رد کرد اما برخلاف حسن روحانی که قوه قضائیه را به کم‌کاری در پرونده بابک زنجانی متهم کرده بود، در مقابل صادق لاریجانی عقب‌نشینی کرد و گفت: «لازم است از قوه قضائیه برای بررسی به این پرونده تشکر کنم، پرونده‌ای بسیار مهم و پراهمیت که فردی نزدیک به سه میلیارد دلار از اموال و منابع عمومی را استفاده کرده که اکنون این رقم به قیمت روز بیشتر شده است. دولت در این‌باره هر کمکی برای بازگرداندن این منابع به خزانه عمومی انجام می‌دهد و با قوه قضائیه مساعدت و همکاری داشته و خواهد داشت.»

آقای روحانی هفته گذشته عنوان کرده بود که قوه قضائیه از تحویل متهم به وزارت اطلاعات جلوگیری کرده و در پرونده بابک زنجانی مشخص نشد همدستان او چه کسانی بودند و چرا او به چنین جایگاهی رسیده بود.

این انتقادات باعث واکنش شدید رئیس قوه قضائیه شده بود.

بابک زنجانی، تاجر جوانی که در دولت محمود احمدی‌نژاد مسئول فروش نفت ایران و دور زدن تحریم‌ها شد و به درآمدی میلیاردی دست پیدا کرد، اکنون به اعدام محکوم شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG